fbpx
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

SpaceX ukazuje ďalšie video, ktoré zachytáva test vesmírnej lode Starhsip SN8. Od vzletu, až po samotnú explóziu

Video ukazuje viacero pohľadov vrátane takých, ku ktorým sa bežný divák nedostane

Jedným zo snov Elona Muska a mnohých z nás je, aby sme sa ako ľudia stali multiplanetárnym druhom. Jednou z planét, ktorá by potenciálne mohla byť našim druhým domovom, je Mars. Cesta k tomuto cieľu nie je však jednoduchou a pred sebou máme mnoho prekážok, ktoré musíme ako ľudia prekonať.

Jednou z nich je aj samotný let na planétu s dostatkom materiálov a nástrojov, aby sme tam mohli vybudovať prvú základňu, či obydlia. Dopomôcť by nám k tomu mala vesmírna loď Starship, ktorú vyvíja spoločnosť SpaceX.

Test rakety Starship SN8 skončil explóziou, ale aj napriek tomu išlo o úspech

Ešte začiatkom mesiaca sme upozorňovali na explóziu testovej vesmírnej lode Starhship SN8, ktorá explodovala počas pristávacieho manévru. Aj napriek tomu, išlo však o úspešný test. Dôvodom je, že sa spoločnosti SpaceX podarilo zozbierať kvantum dát, ktoré sú nevyhnutné pre ďalší vývoj vesmírnej lode.

Musk ďalej  vysvetľoval, že za explóziou stál tlak v palivovej nádrži, ktorý bol počas horenia v priebehu pristávania nízky.  V dôsledku toho pristávania bolo až príliš „tvrdým“, čo spôsobilo explóziu.

Dychberúce video

Spoločnosť SpaceX najnovšie prostredníctvom serverov YouTube zdieľala video, ktoré zachytáva celý proces vzletu, ako aj pristávania až po samotnú explóziu. Video ukazuje viacero pohľadov vrátane takých, ku ktorým sa bežný divák nedostane. Takisto video odhaľuje niekoľko rôznych manévrov, ktoré spoločnosť testovala.

Mimochodom, SpaceX zo svojich hangárov už vybrala ďalší testový model vesmírnej lode. Môžeme tak v dohľadnej dobe očakávať jeden z ďalších testov.

Via engadget.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close