SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

SpaceX plánuje prvý skúšobný let vesmírnej lode Starship už v priebehu budúceho týždňa

Všetko bude závisieť od testov motorov Raptor

SpaceX plánuje prvý testový let vesmírnej lode Starship v priebehu nasledujúceho týždňa za podmienky, že testy motorov  Raptor dopadnú úspešne. Upozorňuje na to portál Teslarati.

Test motorov Raptor by mal prebehnúť v priebehu úvodu budúceho týždňa. V súčasnosti tím spoločnosti dokončuje inštaláciu motorov Raptor SN27, a následne by sa mal odohrať test, ktorý je naplánovaný na 13. júla o 15:00 nášho času. Ako vyzerajú motory Raptor, ktoré sú poháňané metánom, sa môžete pozrieť nižšie. Ide o snímku motorov, ktorú publikoval Elon Musk v priebehu apríla tohto roka.

Ak testy motorov dopadnú úspešne, tak spoločnosť SpaceX by mala podľa posledných dostupných informácií 3 dni na to, skúsiť vzlietnuť s vesmírnou loďou Starship približne do výšky 150 metrov.

Dátum testu sa môže ešte zmeniť

Zároveň však treba dodať, že dátum prvého testového letu sa môže ešte zmeniť. Všetko bude totiž závisieť od testov motorov rakety. Teslarati ďalej dodáva, že SpaceX musí ešte na prototyp lode Starship namontovať pristávacie nohy, ktoré sa veľmi líšia od osvedčeného dizajnu nôh rakety Falcon 9.

Podľa dostupných informácií, pristávacie nohy sa tiahnu skôr smerom dovnútra k častiam motora, ako vonku. Tento dizajn potvrdil ešte v apríli aj samotný Elon Musk, ktorý na sociálnej sieti Twitter prezradil, že publikovaná animácia, ktorá sa dostala do obehu, je „veĺmi blízko“ k skutočnému dizajnu.

Nový typ pristávacích nôh, by mal rakete Starship umožniť pristátie na o niečo „drsnejšom“ povrchu, ktorý nie je tak ideálnym.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky