TECHNOLÓGIE

SpaceX hlási ďalší úspešný štart rakety Falcon 9, ktorá na obežnú dráhu vyniesla satelit

Spoločnosť Space X niekoľko dní dozadu sa pochválila prvým úspešným štartom rakety Falcon 9. V reporte, ktorý sme vám priniesli ste mohli vidieť reakciu samotného Elona Muska na úspešný štart, ktorá v ňom vyvoláva vlnu pozitívnych emócií.

Včera, spoločnosť Space X oznámila ďalší úspešný štart rakety Falcon 9, ktorá tentokrát na obežnú dráhu vyniesla PAZ satelit španielskeho zákazníka, ktorý je určený na poskytovanie geokomunikácie a radarového zobrazovania pre vládne ako i súkromné komerčné účely.

Tento štart však mal aj sekundárny účel, ktorý možno považovať za dôležitejší. Spoločnosť SpaceX totiž okrem PAZ satelitu vyniesla na obežnú dráhu ďalšie dva mikro satelity pre plánovanú internetovú širokopásmovú službu, ktorú Elon Musk vo svojom tweete nazval „Startlink“. Tieto satelity sú nevyhnutné na získanie certifikátov potrebných pre poskytovanie internetových služieb. Celkovo Elon Musk plánuje na obežnú dráhu vyniesť 4,425 internetových satelitov.

Zdroj: Twitter via Techchrunch

 

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close