Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoVeda a výskum

SpaceX: „Dokázali by ste zvládnuť dokovací manéver modulu Crew Dragon? Teraz si to môžete skúsiť!„

SpaceX vydalo drobnú hru pri príležitosti ich prvého letu s posádkou na ISS

Ku koncu mesiaca zoberie modul vesmírnej spoločnosti SpaceX, Crew Dragon, prvých pasažierov na palubu medzinárodnej vesmírnej stanice. Tento proces si môžete teraz vyskúšať aj vy, v novom simulátore, ktorý SpaceX vydali. Upozorňuje na to portál  The Verge.

Zvládli by ste dokovací manéver Crew Dragon?

Ide o internetovú hru, v ktorej si vyskúšate dokovací manéver Crew Dragon, s autentickým rozhraním. Cieľom hry je spojiť sa s vesmírnou stanicou, čo vôbec nie je jednoduchá úloha. Začínate vo vesmíre, blízko vesmírnej stanice, no modul sa vychýlil so svojej pôvodnej trajektórie. Vašou úlohou je dostať sa späť na správny kurz a úspešne dokončiť manéver.

K dispozícii máte dve sady tlačidiel, ktorými môžete s modulom Crew Dragon pohybovať. Naľavo máte ovládanie smeru, ktorým pôjdete a ovládanie rýchlosti. Tlačidlami napravo ovládate náklon vášho „nosu“ a rotáciu. V tejto online hre zistíte, ako sa pohyb vo vesmíre líši od toho na planéte. Zistíte, že najmenšia zmena môže mať veľké následky o niekoľko minút neskôr (hru si môžete vyskúšať po prekliknutí sa z odkazu v statuse nižšie na externú stránku).

Dokovanie s vesmírnou stanicou je totiž pomalý proces. Ak teda máte počas karantény trochu času nazvyš, skúste, či sa vám podarí dostať modul na svoje „parkovacie miesto.“ Pravdou je, že ak pôjde všetko bez problémov, astronauti nebudú musieť použiť manuálne dokovanie. Všetko je navrhnuté tak, aby sa počítač dokázal sám automaticky s vesmírnou stanicou spojiť, bez akéhokoľvek zásahu.

Napriek tomu sú astronauti cvičení, aby v prípade potreby dokázali prevziať riadenie. Astronauti, ktorí ako prví poletia na medzinárodnú vesmírnu stanicu, Bob Behnken a Doug Hurley, si napriek tomu vyskúšajú manuálne riadenie modulu Crew Dragon, aby otestovali jeho systémy.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close