SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

SoundCloudu rastie konkurencia, ktorá núti spoločnosť uvažovať o svojom odpredaji

SoundCloud, jedna z najpopulárnejších služieb v oblasti streamovania online hudby (najme v USA) zvažuje odchod z trhu. Dôvodom má byť rastúca konkurencia ako je napríklad Spotify, Apple Music, (v  našich končinách obdobná služba Deezeru). Spoločnosť ďalej oznámila, že ich predstava o odpredaju tejto služby je okolo 700 miliónov dolárov (na túto cenu bola ohodnotená ešte v roku 2014), avšak podľa zdroja blízkeho spoločnosti SoundCloud bude zvažovať každú ponuku prevyšujúcu 250 miliónov dolárov.

Zdroj: vlastný

V minulosti údajne o akvizíciu spoločnosti prejavili už spomínaní giganti Spotify a Apple Music, ktorých však ponuka sa pohybovala okolo 100 miliónov. Čo sa týka aktuálnych dát ohľadne aktívnych používateľov tak na tie je spoločnosť skúpa, totiž posledné štatistiky sa datujú ešte do roku 2014, kedy sa spoločnosť chválila 175 miliónmi unikátnych návštevníkov / rok.

Spoločnosť na nepriazeň na trhu v poslednej dobre reagovala aj lacnejším variantom „SoundCloud Go“, ktorý ponúka za zhruba 5 dolárov/mesiac.

Používate obdobné služby aj vy? Ste ochotní za ne aj platiť?

Aplikáciu SoundCloud môžete vyskúšať cez odkazy nižšie na svojich zariadeniach.


8 MusicCloud - SoundCloud Music Player
8 MusicCloud - SoundCloud Music Player
Developer: ‪Delaire Damien‬
Price: Free+

SoundCloud - Musik & Songs
SoundCloud - Musik & Songs
Developer: SoundCloud
Price: Free+

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close