ANDROIDSpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Sony pracuje na aplikácii, ktorá vám spraví analýzu toho čo máte na tanieri

Umelá inteligencia je smer, ktorým sa udáva každá väčšia spoločnosť. Či je to Microsoft so svojou Cortanou alebo Apple so Siri tak v týchto dňoch sa objavilo na poli umelej inteligencie ďalšie zvučné meno – Sony, ktoré pracuje na vývoji aplikácie, ktorá vám spraví analýzu toho čo máte naložené na tanieri.

Princíp fungovania aplikácie je veľmi jednoduchý, namierite váš fotoaparát smartfónu na naložený tanier a ostatné sa postará už aplikácia, ktorá vám vypočíta kalórie a energetickú hodnotu, ktorú sa chystáte skonzumovať.

Zdroj: Sony

V kombinácii s chytrým náramkom môže byť takáto aplikácia veľmi užitočná hlavne pre ľudí čo potrebujú monitorovať nie len príjem energie ale aj výdaj.

Čo sa týka dostupnosti aplikácie tak tá zatiaľ nie je známa, spoločnosť totiž len začala na jej vývoji a je možné predpokladať, že ešte nejaký ten piatok potrvá, vzhľadom na veľké množstvo jedál ako aj vytvorenia algoritmu na odhad množstva naloženého na tanieri.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close