SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Sony ukazuje prvý náhľad technológie schopnej sledovať pohyb prstov a prenášať ho do virtuálnej reality

Sony ukazuje novú technológiu, na ktorej pracuje

Za posledné 2 roky sme mohli byť svedkami viacerých patentov spoločnosti Sony, ktoré zachytávali myšlienku prinesenia technológie umožňujúcej zachytávať pohyb prstov a možnosti prenesenia tohto pohybu do virtuálnej reality.

Portál Gizmodo.com poukazuje na nové video zachytávajúce nadchádzajúcu generácia ovládačov spoločnosti Sony, ktoré bližšie ukazuje, ako funguje technológia zachytenia pohybu prstov a prenesenia týchto pohybov do virtuálne reality.

Nový ovládač podľa všetkého je schopný zachytiť 11 rôznych polôh prstov bez ohľadu na veľkosť ruky.

Sony_novy ovladac schopny zachytit pohyby prstov
Zdroj: Youtube (UploadVR)

Video ďalej odhaľuje, že pomocou tohto nového ovládača môžu ľudia nie len rozširovať svoje možnosti komunikovať, ale aj interagovať s virtuálnym svetom.

Vo videu ďalej môžeme vidieť aj to, ako ovládač reaguje s rukami za nie ideálnych podmienok. Napríklad keď sú spotené.  Reakcie sú však vcelku presnými a nevidieť tam výrazný rozdiel medzi rôznymi podmienkami fungovania. Na druhej strane treba povedať, že nie všetky pohyby dokážu byť replikované na 100%. Hoci video neodhaľuje dôvod, tak môžeme predpokladať, že je to spôsobené veľkosťou prstov a schopnosti senzorov vnímať pohyb.

Sony_specialny VR ovladac_nedokonalosti
Zdroj: Youtube (UploadVR)

Dátum uvedenia tejto technológie na trh aktuálne nie je známym. Hoci sa ozvalo niekoľko názorov, že by sa tak mohlo stať pri uvedení Playstation 5, tak je to skôr nepravdepodobné.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close