Pracovné ponuky
SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Sony na výstave CES 2020 predstavilo koncept autonómneho elektromobilu Vision-S

Svetová technologická výstava priniesla nečakané novinky aj v rámci elektromobility a autonómnych vozidiel

Spoločnosť Sony pomerne nečakane predstavila na svetovej technologickej výstave CES 2020 koncept elektromobilu Vision-S, na ktorého vývoji sa podieľa hneď niekoľko technologických gigantov z celého sveta.

Sony Vision-S

Nečakane predstavený elektromobil od spoločnosti Sony disponuje až 33 snímačmi, medzi ktorými nájdeme snímače pre sledovanie okolia a plnú autonómnu jazdu. Z portfólia spoločnosti Sony ide o snímače pre optické pozorovanie okolia – čiže CMOS snímače a ToF snímače (snímač na meranie vzdialenosti). Elektromobil ďalej disponuje aj špeciálnym 360 Reality Audio systémom od Sony, ako aj niekoľkými širokouhlými displejmi, ktoré sa nachádzajú v prednej časti vozidla, ako aj na zadnej strane predných sedadiel.

sony vision-s interier 2
Zdroj: Sony

Spoločnosť Sony s najväčšou pravdepodobnosťou nemá v pláne sama produkovať vlastnú líniu elektromobilov, no jej hlavným cieľom je vytvoriť bezpečnú, inteligentnú a spoľahlivú platformu pre budúce elektromobily a najmä autonómne vozidlá.

Ako sme už spomenuli vyššie, na vývoji konceptu Vision-S sa podieľalo hneď niekoľko spoločností. Presnejšie ide o spoločnosti ako Bosch, Continental, Genetex, Magna a Nvidia. Títo výrobcovia nie sú pre automobilový trh nováčikmi. Väčšina spoločností sa už niekoľko rokov angažuje najmä na trhu so snímačmi a inteligentnými riešeniami, ktoré nájdete v automobiloch z každého kútu sveta.

sony vision-s interier
Zdroj: Sony

Bohužiaľ, spoločnosť Sony o ďalších plánoch s konceptom Vision-S neinformovala, keďže predstavenie elektromobilu sa uskutočnili na konci samotnej konferencie spoločnosti. „Tento prototyp predstavuje náš príspevok k budúcnosti mobility,“ uviedol na záver predstavenia generálny riaditeľ spoločnosti Sony Kenichiro Yoshida. Na bližšie detaily si tak musíme podľa všetkého ešte počkať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Elektromobily Sony Sony elektromobil Sony Visio-S
Close
Close