HuaweiKonzolySpravodajstvo

Sony, či Microsoft by mali zbystrieť. Huawei „pokukáva“ po hernom priemysle

Čínsky telekomunikačný gigant Huawei sa chce ešte v tomto roku konkurovať herným konzolám Xbox či PlayStation.

Tradiční výrobcovia herných konzol ako Microsoft a Sony by zrejme mali zbystriť svoju pozornosť. Podľa najnovších správ portálu Gizchina.com sa totižto čínska spoločnosť Huawei pripravuje na predstavenie viacerých herných zariadení. Konkurovať by mali aj už rokmi overeným konzolám ako Xbox či PlayStation, no v hre je aj nová séria herných notebookov.

Huawei herná konzola už v tomto roku

Oba typy zariadení, herná konzola ako aj séria herných notebookov, by mali byť predstavené a zrejme aj uvedené na trh už v tomto roku. Ako prvú by sme však mali na trhu vidieť práve sériu herných notebookov. Ani o jednom type zariadení však aktuálne nemáme žiadne bližšie informácie.

Vlastná séria herných notebookov

V prípade notebookov však môžeme očakávať podobné špecifikácie a výber dizajnu, ako sme videli v minulom roku od výrobcu Honor. Po odlúčení od spoločnosti Huawei však už nie sú produkty Honor v portfóliu tejto spoločnosti. Z tohto logicky vyplýva, že Huawei chce priniesť na trh aj úplne „vlastnú“ sériu herných notebookov.

Plány predstaviť svoju sériu herných notebookov nie sú pre spoločnosť Huawei úplnou novinkou. Povrávalo sa o nich už v minulom roku, no po miernom načrtnutí možného predstavenia sme o prípadných herných novinkách viac nepočuli. Snaha zabojovať aj na trhu so špičkovými notebookmi však pre výrobcu nie je cudzia, keďže iba nedávno predstavil hneď niekoľko technicky a dizajnovo vyspelých notebookov MateBook X Pro, MateBook 13 a 14, ktoré sú zrejme predzvesťou nadchádzajúcich herných mašín.

Huawei sa musí ešte vysporiadať so sankciami

V súčasnosti však, kým sa spoločnosť pustí do realizácie týchto ambicióznych plánov, tak bude musieť vyriešiť nedostatok komponentov pre svoje zariadenia. Dôvodom tejto situácie sú pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov. Ren Zhengfei, riaditeľ spoločnosti, sa však niekoľko dní dozadu vyjadril, že verí, že situácia sa už čoskoro vyrieši.

„Dúfame, že nová administratíva USA bude mať otvorenú politiku v prospech amerických firiem a ekonomického rozvoja USA,“ uviedol Ren. „Stále dúfame, že budeme môcť kúpiť veľké objemy amerických materiálov, komponentov a vybavenia, aby sme všetci mohli ťažiť z rastu Číny.“ upozorňuje portál Gizchina.com na slová riaditeľa spoločnosti.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close