Pracovné ponuky
Spravodajstvo

Šofér zaspal počas šoférovania, našťastie Tesla šoférovala za neho

Bol zachytení ďalší incident jazdy za volantom Tesly, kedy sa šofér nevenoval šoférovaniu, ale spánku. Našťastie všetko dopadlo dobre.

Kto by si rád nepospal počas jazdy autom? Väčšina z nás by sa tomu nebránila, teda minimálne pokiaľ by ste neboli šoférom, to by mohol byť problém. Zahraničný portál Teschspot.com poukazuje na nebezpečnú jazdu šoféra, ktorú zachytil Dakota Randall.

“Zdalo sa mi, že som niekoho zbadal spať za volantom, pomyslel som si, že to nemôže byť pravda. Tak som spravil záber, ktorý som priblížil, a ten chlap bol kompletne tuhý…”, hovorí Dakota Randal.

Randal ďalej povedal, že išiel približne rýchlosťou 80 až 90  kilometrov za hodinu, ďalej dodal, že vedľa spacieho šoféra išiel približne 45 sekúnd, predtým ako zišiel z diaľnice.

Tesla opakovane varovala, že jeho funkcia Autopilot nie je úplne autonómny systém, napriek tomu bolo zaznamenaných viacero incidentov ľudí, ktorí spali za volantom a sedeli na sedadle spolujazdca, keď vozidlo išlo samé. Autopilot po tom ako deteguje, že vodič nemá ruky na volante, tak ho po dobu jednej minúty upozorňuje na to, že sa má držať volanta.

„Zdá sa, že mnohé z týchto videí sú nebezpečné žarty alebo falošné správy,“ uviedla vo vyhlásení Tesla. „Náš systém monitorovania vodiča opakovane pripomína vodičom, aby zostali zapojení do činnosti šoférovania, a zakazuje používanie programu Autopilot v prípade ignorovania varovaní.“

Randal si však nemyslí, že by sa jednalo o hoax.

„Možno, že ľudia v aute predstierali, že zaspali, ale som skeptický,…“ uviedol.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close