So spoločnosťou Huawei to vyzerá zle nedobre a to už aj na domácom trhu v Číne

Huawei stráca dych a to už aj na domácom trhu. Spoločnosť už nehľadajte medzi 5 najúspešnejšími predajcami smartfónov v Číne.

Huawei_smartfon
Zdroj: Huawei, Vosveteit.sk

So spoločnosťou Huawei to nevyzerá dobre pri pohľade na predaje smartfónov. Nie je žiadnym tajomstvom, že na globálnom trhu spoločnosť nie je už schopnou konkurovať spoločnostiam ako Samsung, Xiaomi, Apple a podobne, ale najnovšie má problémy aj na domácom trhu.

Huawei už nehľadajte medzi 5 najúspešnejšími predajcami smartfónov

Ako informuje portál gsmarena.com s odvolaním sa na analytickú spoločnosti IDC, ktorá publikovala v týchto dňoch štatistiky predajov smartfónov naprieč Čínou, Huawei môže mať oči pre plač. Dôvodom je, že ich ex-dcérska spoločnosť Honor, ich vytlačila z rebríčku 5 najpredávanejších výrobcov smartfónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako môžete vidieť nižšie, tak aktuálnym trhovým lídrom v Číne je spoločnosť vivo, ktorá za uplynulý kvartál celkovo dodala 18,6 milióna zariadení. Druhou najúspešnejšou spoločnosťou je Oppo, ktorá dodala 16,6 milióna smartfónov. Prvú trojicu uzatvára Xiaomi s 13,4 miliónmi dodaných smartfónov. Ako môžete vidieť nižšie v tabuľke, tak viac menej všetci výrobcovia v rebríčku 5 najúspešnejších predajcov smartfónov s výnimkou spoločnosti Honor rástli a to aj napriek tomu, že na trh bolo dodaných o -11% zariadení menej. Wang Xi, vedúci analytik IDC sa domnieva, že za celkovo slabšími predajmi smartfónov stojí najmä to, že tento rok výrobcovia smartfónov prinášajú menej inovácií v porovnaní s predošlými rokmi.

predaje smartfonov v cine 2.k 2021
Zdroj: IDC

Za neúspechom Huaweiu však nestojí nezáujem o smartfóny spoločnosti, ale pretrvávajúce sankcie zo strany amerických úradov, ktoré bránia spoločnosti nakupovať produkty vyrábané americkými technológiami. Inými slovami, Huawei má nedostatok komponentov pre svoje zariadenia. Problém je najvypuklejším najmä v prípade procesorov. To sa odzrkadľuje nielen v nedostatku smartfónov na trhu, ale hlavne v absencii nových zariadení vrátane vlajkových smartfónov.

V každom prípade to, že Huawei strácal dych na globálnom trhu sme mohli bádať už v priebehu druhej polovice minulého roka. V Číne sa však spoločnosti darilo držať krok s konkurenciou, čo sa začalo postupne meniť nástupom roku 2021. Aktuálne to vyzerá tak, že tento trend sa bude aj naďalej prehlbovať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre