Spravodajstvo

Snapdragon 875 láme všetky výkonnostné rekordy. Ukazuje to najnovší únik informácií

Snapdragon 875 bude pravdepodobnejšie najvýkonnejším mobilným procesorom na trhu

Nový vlajkový procesor spoločnosti Qualcomm pomaly, ale isto je na ceste. Mal by byť oficiálne predstavený už 1. decembra počas Tech Summit Digital 2020. Dnes o procesore toho moc nevieme okrem toho, že pôjde o prvý procesor spoločnosti vyrobený 5nm technológiou.

Portál phonearena.com poukazuje na najnovší únik informácií, o ktorý sa postaral Abhishek Yadav, ktorý prostredníctvom sociálnej siete Twitter zdieľal výsledok z AnTuTu testovania. Podľa zverejneného náhľadu, výkon procesora sa zastavil na hodnote 847 868 bodov, čo je o ~25% viac, ako je to v prípade aktuálne najvýkonnejšieho zariadenia Rog Phone 3, ktoré je poháňané procesorom Snapdragon 865+.

Podľa aktuálnych informácií, ktoré kolujú zákulisím, Snapdragon 875 bude mať nový dizajn jadra typu Cortex-X1 a Cortex-A78. Zároveň sa hovorí, že nový procesor spoločnosti Qualcomm bude vybavený X60 5G modemom. Očakáva sa, že tento typ jadra použije aj spoločnosť Samsung v súvislosti s pripravovanými procesormi Exynos. Tiež nám nedovolí dodať, že podľa predošlých informácií, ktoré obehli technologický svet, nový procesor spoločnosti Samsung dosiahol „len“ 693-tisíc bodov. Ak by sa tieto informácie potvrdili, tak v praxi by to znamenalo enormný náskok spoločnosti Qualcomm pred konkurenciou.

Mimochodom, v súčasnosti procesory vyrobené 5nm technológiou doposiaľ uviedli na trh len spoločnosti Huawei (Mate 40) a Apple (iPhone 12).

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close