TECHNOLÓGIE

Prvé benchmarkové testy nového Snapdragonu 8150 naznačujú, že zatiaľ bude najvýkonnejším mobilným čipom na svete

Vlajkové lode roku 2019 s operačným systémom Android budú vo väčšine prípadov využívať nový vlajkový procesor od spoločnosti Qualcomm, ktorý podľa všetkého príde s označením Snapdragon 8150. Pokiaľ ste o tomto procesore doposiaľ nepočuli, nemusíte sa strachovať. Jedná sa totižto o procesor, ktorý bol donedávna označovaný ako Snapdragon 855. Qualcomm ale v tomto označovaní plánovať nepokračuje, keďže spojil mobilné procesory pre smartfóny spoločne s procesormi, ktoré sú určené pre Always On zariadenia (laptopy, 2v1). I keď ale nový procesor ešte odhalený nebol, najnovšie uniknuté informácie a benchmarkové testy odhaľujú, že sa bude jednať o doposiaľ najvýkonnejší mobilný procesor na svete.

Unikli fotografie z AnTuTu benchmarku

Zdroj: Weibo

Prvé odhalené benchmarky boli prevzaté zo známej aplikácie AnTuTu. Screenshot testu sa následne objavil na čínskej sociálnej sieti Weibo, odkiaľ sa následne dostal aj do svetových médií. Na základe testu z aplikácie AnTuTu môžeme povedať, že nový Snapdragon 8150 bude aktuálne najvýkonnejším mobilným procesorom sveta a zaradí sa aj pred velikána od spoločnosti Apple. Nový čipset od Qualcommu totižto dosiahol skóre na úrovni 362 292 bodov, čo je o čosi vyššie skóre, ako dosiahol nový iPhone XS s čipom A12 Bionic, ktorý v teste obdržal skóre 352 405 bodov.

Nechytajú sa naňho ani iné Android čipy

Pokiaľ by sme chceli nový Snapdragon porovnávať s jeho priamou konkurenciou, taktiež môžeme hovoriť o obrovskom náskoku. Oproti špičkovému procesoru Kirin 980 je na tom Snapdragon 8150 lepšie až o viac ako 50 000 bodov (skóre Kirin 980 – 309 628 bodov). V porovnaní s jeho predchodcom je na tom nový Snapdragon lepšie až o takmer 80 000 bodov (Galaxy Note 9 so Snapdragonom 845 – 283 248 bodov). Špičkové výsledky boli dosiahnuté aj pri porovnaní samotných grafických čipov. Grafický výkon totižto narástol oproti predošlej generácií taktiež o fantastických 20 percent.

Môže za to nová konfigurácia jadier

Na sociálnej sieti Weibo sa objavili aj informácie o nezvyčajnej konfigurácií jadier nového Snapdragonu. Práve táto novinka môže hrať pri náraste výkonu obrovskú rolu. Nový Snapdragon 8150 má totižto disponovať jedným vysoko výkonným jadrom, tromi stredne výkonnými jadrami a štyrmi energeticky úspornými jadrami. Takáto konfigurácia je úplne odlišná ako konfigurácia konkurenčných procesorov.

Na záver ale treba určite uviesť aj fakt, že sa jedná iba o uniknuté informácie, ktoré mohli byť jednoducho sfalšované. Na oficiálne potvrdenie týchto informácií si tým pádom budeme musieť počkať až do samotného predstavenia nového procesoru od Qualcommu.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Qualcomm)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close