ANDROIDSpravodajstvo

Sme o krok bližšie k mesačne platenej verzii Androidu: Skutočne od nás chce Google peniaze za softvér?

Google má už o pár dní predstaviť takzvaný Pixel Pass. Pôjde o službu, ktorá má zabezpečiť dlhšiu a lepšiu systémovú podporu za poplatok.

Pred približne dvoma mesiacmi sme sa venovali celkom kontroverznej téme, ktorá rozdelila fanúšikov systému Android na dva tábory. Ten jeden by uvítal pravidelné aktualizácie a predĺženú systémovú podporu za mesačný poplatok. Druhá skupina ľudí však považuje za neprípustné, aby si americký gigant menom Google pýtal peniaze za systém, ktorý má byť voľný a dostupný pre všetkých. A ako týždne plynú, už teraz sa môžeme pozrieť na prvý koncept tzv. Pixel Passu, ktorý plánuje spoločnosť uviezť na trh. V čom bude Pixel Pass spočívať a ako to bude ďalej s „voľným“ Androidom? Odpoveď nám prináša portál AndroidAuthority.com.

Pixel Pass ako cesta k lepšej softvérovej podpore

Dnešné smartfóny zvyčajne prichádzajú na trh s tým, že získajú dve  a v tom lepšom prípade až tri veľké aktualizácie verzie softvéru. A to je celkom slabé. Bežný používateľ smartfónu by možno uvítal i dlhšiu podporu a to nevravíme ani o bezpečnostných záplatách, ktoré by mali prichádzať každý mesiac. Oveľa častejšie sa však stretávame so situáciou, kedy zariadenia získavajú aktualizácie len každý tretí mesiac.

Riešením má byť Pixel Pass, ktorý má priniesť sľúbenú lepšiu podporu systému na dlhšiu dobu a navyše i pravidelné aktualizácie každý mesiac. V cene má však byť i predplatné rôznych služieb od spoločnosti Google, ako napríklad Google One, Play Pass či YouTube Premium. Vzhľadom k prítomnosti týchto služieb teda nemusíme očakávať vôbec nízku cenu. Navyše nemá ísť o jednorazový poplatok, ale pôjde o mesačné predplatné.

Pixel Pass
Zdroj: AndroidAuthority.com

Stane sa tento spôsob predplatného realitou?

Podľa posledných informácií by sme sa o pripravovanom Pixel Passe mali dozvedieť už vo veľmi blízkej dobe. Zdá sa, že bude nakoniec predstavený po boku smartfónov z radu Pixel 6, ktoré majú naplánované predstavovanie už na 19. októbra. Takýto spôsob predplatného by mal byť najprv dostupný len pre smartfóny z radov Google Pixel, no nie je vylúčené, že spoločnosť siahne i po predplatnom pre „vylepšený“ systém Android aj u ďalších spoločností.

Zatiaľ nie je známe či sa spoločnosť Google uchýli len k balíku s predplatným služieb, alebo poskytne i samostatnú verziu pre lepšiu systémovú podporu. Samostatný balík pre podporu by však bol isto lacnejším riešením. A keďže v súčasnosti očakávame takúto cenu pre balík i so službami na úrovni minimálne 30 dolárov mesačne, nie každý si ho bude môcť dovoliť. Už čoskoro však zistíme, ako to nakoniec Google pripraví a či sa táto zmena dotkne i „voľného“ Androidu.

Zaplatili by ste si za lepšiu systémovú podporu Androidu? A akú cenu odhadujete pre tento balík? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close