Spravodajstvo

Smartfóny z produktovej rady Galaxy A dostanú v budúcom roku kľúčovú vlastnosť

Ide o logický krok, ktorým chce Samsung urobiť zo smartfónov viac konkurencieschopné zariadenia.

Kamery v smartfónoch zohrávajú pri výbere nového zariadenia čoraz dôležitejšiu úlohu. Dôvodom je, že aj smartfóny zo strednej triedy, ponúkajú dostatočný výkon, ktorý mnohí používatelia nie sú schopní v praxi využiť, a preto sa logicky pozornosť používateľov, postupne presúva k iným parametrom.

Najnovšie, portál phonearena.com upozorňuje na správy, ktoré hovoria, že Samsung sa chystá zaviesť naprieč produktovou radou Galaxy A v roku 2022 nový štandard pre kamery. O čo konkrétne ide?

V Galaxy A smartfónoch nájdeme už len optickú stabilizáciu

Správy, na ktoré poukazuje portál hovoria, že v budúcom roku budú smartfóny z produktovej rady Galaxy A vybavené už len optickou stabilizáciou obrazu.

Novinky o využití tohto typu stabilizácie obrazu nie sú tak prekvapivými. Dôvodom je, že Samsung implementoval technológiu optickej stabilizácie obrazu už do zariadenia Galaxy A22, čo je jeden z cenovo dostupnejších smartfónov. Rovnako treba dodať, že Samsung vo všeobecnosti v posledných rokoch „stráca dych“ na úkor čínskych výrobcov smartfónov, ako je napríklad Xiaomi. Ide tak o logický krok spoločnosti, aby spravil zo smartfónov viac konkurencieschopné zariadenia. Rovnako treba dodať, že tento typ stabilizácie, nie je v telefónoch s cenovkou pod 400€ štandardom. Preto môže tento fakt pri kúpe nového zariadenia, zohrať v prípade mnohých používateľov významnú úlohu.

Pre tých, ktorí nevedia, čo je optická stabilizácia obrazu, tak je dobré vysvetliť rozdiel v porovnaní s elektronickou stabilizáciou obrazu, ktorá je dnes v mobilných zariadeniach najrozšírenejšou. Hlavný rozdiel spočíva v tom, že v prípade optickej stabilizácie obrazu dochádza k fyzickému pohybu šošoviek s rovinou smartfónu. Inými slovami, šošovky sa snažia kopírovať pohyb rúk. Na opačnej strane stojí elektronická stabilizácia obrazu, ktorá za týmto účelom využíva software.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close