ŠPEKULÁCIE

Budúci rok by mohol priniesť smartfóny s operačnou pamäťou 12GB RAM

Každý raz keď jednotliví výrobcovia prinášajú nové zariadenia tak mobilní nadšenci očakávajú čo si pre nás výrobcovia pripravili. Pravidlom býva, že parametre jednotlivých zariadení sú čoraz lepšie a lepšie.

Najnovšie to vyzerá tak, že budúci rok by mohol priniesť smartfóny s 12GB operačnej pamäte RAM. Informácie pochádzajú priamo z manufaktúry Micron, ktorá oznámila druhú generáciu LPDDR4X pamäťových čipov, ktorej výkonová rýchlosť môže dosiahnuť 4266Mbps, zatiaľ čo ich celková kapacita môže byť až 12GB.

Zároveň v porovnaní s predošlou generáciou LPDDR4X-4266 nový čipset zredukoval spotrebu energie o 10% a zároveň a sa zvýšil výkon 1 čipu na 1.5GB. Znamená to, spoločnosti Micron sa podarilo ušetriť dodatočné miesto a tak môžu nasadiť 6 RAM / 12GB RAM.

Aktuálne najvýkonnejšie smartfóny disponujú kapacitou RAM 10GB. Tento trend začala spoločnosť Xiaomi s predstavením zariadenia Mi Mix 3.

Pýtate sa prečo potrebujeme smartfóny s takou veľkou RAM?

Dobrá otázka. Dnes je viac menej takáto hodnota veľkosti RAM nevyužiteľná, priam zbytočná. Bežný používateľ defakto nemá reálnu šancu vyťažiť takéto hodnoty naplno. Na druhej strane sme svedkami neustáleho napredovania v oblasti AI a rozmachom 4K videí. Tu treba jednoznačne povedať, že viac RAM sa určite zíde.

Zdroj: Gizchina.com, úvodný obrázok: Xiaomi (produktová fotografia)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tip pre vás  Prvé rendre pripravovaného smartfónu Google Pixel 4 sú na svete. Podobať sa bude na nový iPhone

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close