SpravodajstvoXiaomi

Smartfóny Redmi Note 8 a Note 8 Pro nebudú poháňať procesory Qualcomm

Smartfóny Redmi Note 8 a Note 8 Pro nebudú poháňané procesormi Qualcomm, ale herným procesorom Mediatek Helio G90T.

V  priebehu včerajšieho dňa spoločnosť Redmi prostrednísctvom svojho Weibo účtu oficiálne potvrdila, že zariadenia Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro budú predstavené po boku chytrej televízie Redmi TV.

Koncom minulého mesiaca CEO spoločnosti Redmi povedal, že pracujú na smartfóne s  novopredstaveným herným procesorom od spoločnosti Mediatek. Lu Weibing vtedy hovoril, že zariadenie by malo byť vybavené procesorom Helio G90T. Jedná sa o 8-jadrový procesor vybavený dvoma jadrami typu Cortex A76 a 6 jadrami typu Cortex A55 v kombinácii s grafickým čipom ARM Mali-G76 . Procesor zároveň podporuje 10GB RAM LPDDRX, UFS 2.1 úložisko, LTE (12. kat), Dual Wi-Fi, World Wide Modem Bluetooth 5.0, NFC a  podobne.

Redmi Note 8 a  Note 8 Pro budú vybavené procesormi Mediatek

V  priebehu dnešného dňa sa na oficiálnej Weibo stránke spoločnosti Mediatek objavila informácia, že smartfóny Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro budú vybavené procesorom Helio G90T. Spoločnosť zároveň komunikovala dátum predstavenia zariadení, ktorý je zhodný s tým, ktorý sa dostal do obehu v priebehu včerajšieho dňa.

Redmi Note 8 a Redmi Note 8 Pro budu vybavene procesormy Mediatek Helio G90T (1)
Zdroj: Mediatek (Weibo)

Dajú fanúšikovia Xiaomi šancu procesorom Mediatek?

Sami sme zvedaví aká bude reakcia fanúšikov spoločnosti. Procesory Mediatek sa vo všeobecnosti totiž považujú za slabšie a  menej kvalitné ako tie od Qualcomm. Táto povesť ich sprevádza hlavne mimo domovskej Číny. Na druhej strane Helio G90T vyzerá papierovo na veľmi dobrý a výkonný procesor. Tiež treba podotknúť, že spoločnosť Xiaomi s procesormi Mediatek má skúsenosť. V marci tohto roka začala predávať smartfón Mi Play, ktorý je poháňaný procesorom Helio P35.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Helio G90T Herný procesor Mediate Qualcomm

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close