HuaweiSpravodajstvo

Smartfóny Huawei bežiace bez podpory Google služieb tvoria na Slovensku vcelku veľký podiel predaných zariadení

Môžeme konštatovať, že Slováci HMS telefónom dôverujú

Spoločnosť Huawei netreba určite nikomu zvlášť predstavovať. Dôvodom je, že ide o jedného z najväčších výrobcov smartfónov na svete, ktorý za posledný kvartál v celosvetových predajoch dokonca preskočil aj Samsung, ktorý trhu dlhé roky dominoval.

HMS zariadeniam sa vo svete vcelku darí

Spoločnosť Huawei prostredníctvom tlačovej správy informuje verejnosť, že ľudia smartfónom bez podpory Mobilných služieb Google vcelku dôverujú. Pri pohľade na globálne štatistiky predaja smartfónov, hovoríme približne o 30% podiely takzvaných HMS zariadení z celkového počtu predaných zariadení.

“Neustále pracujeme na vylepšovaní nášho HMS ekosystému ako na globálnej, tak aj lokálnej úrovni. Rastúce čísla predajov tzv. HMS telefónov sú dôkazom, že naše smartfóny sú medzi používateľmi stále populárne. Pripisujeme to predovšetkým špičkovým inováciám, ktoré naďalej prinášajú,” hovorí Thomas Liu, country manager Huawei Slovensko.

Aptoide, Apkpure a ďalšie populárne obchody s Android aplikáciami, ktoré sú alternatívou ku Google Play

Ako vyzerajú čísla na Slovensku?

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Slováci HMS smartfónom dôverujú a vedia si predstaviť život bez služieb spoločnosti Google. Huawei prezrádza, že pri pohľade na celkové čísla predaných smartfónov v našom regióne, tak až 20% predaných zariadení je z platformy HMS.

“Na Slovensku sa podiel HMS smartfónov na celkovom počte predaných telefónov od júna tohto roka pohybuje okolo 20 %. Navyše, nepozorujeme ani nárast reklamácií či vrátení zakúpených produktov. Celkový vývoj vnímame ako znak toho, že Slováci novým HMS smartfónom dôverujú,” približuje Thomas Liu.

Huawei v závere tlačovej správy prezrádza, že alternatívny obchod App Gallery voči Google Play sa od apríla 2018 stihol vypracovať na 3. najväčší obchod s aplikáciami na svete. V súčasnosti ho na globálnej úrovni aktívne používa približne 420 miliónov používateľov, pričom viac ako 100 miliónov z nich je z inej oblasti ako je Čína.

Čo sa týka čísiel na Slovensku, tak zatiaľ čo v minulom roku (jún 2019) spoločnosť evidovala niečo vyše 94-tisíc používateľov obchodu App Gallery, tak dnes to je už viac ako 180-tisíc aktívnych používateľov.

Okrem iného by sme Vám chceli dať do pozornosti nedávnu recenziu na smartfón Honor 9X Pro, ktorý prišiel na trh ako HMS zariadenie.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky