ANDROIDSpravodajstvo

Smartfóny Google Pixel 3 Lite a Lite XL uvidíme už na jar. Pozrite sa čo všetko o týchto smartfónoch vieme

O cenovo dostupných smartfónoch Pixel 3 Lite a Pixel 3 Lite XL od spoločnosti Google sme počuli už niekoľkokrát. Najprv sa o nich najprv rozprávalo ako o akýchsi mýtických zariadeniach, ktoré nakoniec Google nepredstavil. S odstupom času to ale vyzerá tak, že dostupnú Lite verziu vlajkových lodí od Googlu nakoniec uvidíme. Ich predstavenie by sa malo uskutočniť už na jar.

Predstavenie už začiatkom jari 2019

Citlivé informácie o nových smartfónoch Google Pixel 3 Lite pochádzajú z dôveryhodného zdroja, ktorý bol oboznámený s plánmi spoločnosti Google. V uniknutej publikácií, ku ktorej dostal zdroj prístup, sa uvádza, že nové smartfóny od Googlu uvidíme už začiatkom jari. Na začiatku by mali byť dostupné prostredníctvom jedného z najväčších operátorov v USA, Verizon. Ich dostupnosť začiatkom jari tak môže naznačovať, že spoločnosť Google svoje smartfóny predstaví ešte pred samotným spustením predaja – čiže v apríli, poprípade máji.

Čo všetko o smartfónoch vieme?

O prvých technických špecifikáciách informoval ešte dávnejšie jeden z najväčších leakerov OnLeaks, ktorý zverejnil nie len vygenerované fotografie oboch smartfónov, ale aj ich technické špecifikácie. Čo sa menšieho Pixel 3 Lite týka, poháňaný by mal byť procesorom Snapdragon 670 a 4GB RAM. Vybavený by mal byť 5,5.palcovým displejom, 32GB úložným priestorom, klasickou 12Mpx zadnou kamerou a 8Mpx sefie kamerou. Podľa dostupných informácií by mal taktiež ponúkať batériu s kapacitou až 2915mAh.

Jeho väčší brat, Google Pixel 3 XL Lite, má ponúknuť o čosi silnejší procesor Snapdragon 710 a zrejme aj väčšiu RAM, ako aj úložisko. Displej by mal byť natiahnutý na 6 palcov a zväčšením prejde aj batéria, ktorá by mala ponúkať väčšiu kapacitu. Čo sa fotoaparátov týka, tie budú v oboch prípadoch totožné.

Cena je zatiaľ otázna

Cena nových smartfónov od spoločnosti Google zatiaľ známa nie je, no podľa odhadov by sa mala pohybovať niekde na úrovni od 400 do 500 dolárov v USA, čo by v našom prípade znamenalo niečo do 600 eur. Na konečnú cenu, ako aj dostupnosť mimo USA, si ale budeme musieť počkať ešte niekoľko mesiacov.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (Google)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky