HuaweiSpravodajstvo

Smartfón s operačným systémom HarmonyOS od Huaweiu v tomto roku nemáme čakať

Potvrdzuje to Richard Yu, jeden z riaditeľov spoločnosti Huawei

Ešte v prvej polovici tohto mesiaca sa písalo, že spoločnosť Huawei plánuje predstaviť prvý smartfón s operačným systémom HarmonyOS. Ide o alternatívny operačný systém, ktorý mal  nahradiť Android. S informáciami, že je operačný systém pripravený na komerčné využitie prišiel čínsky portál tech.sina, ktorý sa odvolával na informácie z dodávateľského reťazca spoločnosti. Za  neskorším predstavenia HarmonyOS malo údajne stať nedostatok kompatibilných aplikácií. To sa však malo medzičasom zmeniť.

Na HarmonyOS v smartfóne zatiaľ zabudnime

Portál Gizmochina.com prišiel so správami, ktoré hovoria, že HarmonyOS v smartfóne v tomto roku nemáme očakávať.

Pôvodne sa hovorilo, že HarmonyOS vo verzii 2.0, ktorý mal poháňať už aj prvé smartfóny, že má byť predstavený počas nadchádzajúcej vývojárskej konferencie HUAWEI DEVELOPER CONFERENCE. Bohužiaľ, nestane sa tak. S informáciami prišiel samotný riaditeľ spoločnosti, Richard Yu.

Harmony OS casova os vyvoj (1)
Zdroj: IDC 2019 (Huawei stream)

V minulosti Richard Yu povedal, že v prípade, ak by nemohli používať Android, tak sú pripravení v priebehu pár dní „prepnúť“ na HarmonyOS. Konkrétne povedal:

„Ak nebudeme môcť Android v budúcnosti používať, potom ho môžeme okamžite prepnúť na HarmonyOS,..“, ďalej dodal: „Pre nás migrácia z operačného systému Android na operačný systém Harmony „nie je tak zložitá“. Kompilátor ARK používaný pre tento systém podporuje Kotlin, Java, Javascript, C a C ++“.

HarmonyOS je tak pre spoločnosť Huawei stále „plánom B“, ktorý bude aktuálnym v prípade, ak by neboli schopní využívať Android. Na druhej strane treba povedať, že HarmonyOS je aktuálne využívaným v chytrých televízoroch. Očakáva sa, že v tomto roku pribudne ešte oficiálna podpora pre počítače, autá a nositeľnú elektroniku. Malo by sa tak stať medzi 10. až 12. septembrom, kedy je naplánovaná vyššie spomínaná konferencia.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close