TECHNOLÓGIE

Smartfón Oppo Find X už v benchmarkových testoch nenájdete. Pri testovaní bol použitý špeciálny klamlivý výkonnostný režim

Nie je to dávno, odkedy vyšli na povrch informácie o podvádzaní spoločnosti Huawei pri vykonávaní benchmarkových testov. Smartfóny ako P20, P20 Pro alebo Nova 3 boli na testovanie nastavené tak, aby zo seba vyšťavili naozaj maximum. Takýto výkon ale pôvodne nebol poskytnutý aj používateľom, čo je podľa spoločnosti UL Benchmarks proti pravidlám najpoužívanejšieho benchmarkového testu – 3DMark. Zariadenia boli tým pádom z celého rebríčka vyradené a aktuálne k ním môžeme pridať ďalšie smartfóny, tentokrát od spoločnosti Oppo.

Previnilcami sú Oppo Find X a Oppo F7

Oba menované smartfóny boli spoločnosťou UL Benchmarks vymazané z najpoužívanejšieho benchmarkového testu. Oba smartfóny totižto umelo navyšovali svoj výkon aj napriek tomu, že systém vôbec nevedel o spustení benchmarkového testu. Benchmarkingová spoločnosť po tomto zistení porovnala výsledky z verejného testu so svojimi súkromnými testami a prišla na naozaj nepríjemné výsledky. Smartfón, ktorý bol v ich rukách a umelo nenavyšoval svoj výkon, dosahoval až o 41% horšie výsledky, ako bol priemer verejných testovaní.

Spoločnosť Oppo sa bráni

Výrobca smartfónov sa ihneď po odstránení testov ostro ohradil proti tvrdeniam benchmarkovej spoločnosti. Podľa spoločnosti Oppo sa totižto smartfóny chovajú úplne tak isto aj v prípade, ak zistia, že používateľ zapína hru, poprípade požaduje vyšší výkon na iné úkony. Spoločnosť totižto využíva zisťovanie názvu danej aplikácie a nie jej výkonnostnú „potrebu“. Práve zisťovanie mena aplikácie je proti pravidlám benchmarkových testov. Spoločnosť Oppo si ale svoj „nedostatok“ nakoniec priznala a uviedla, že sa snaží zlepšiť svoje optimalizačné metódy.

Zdroj: techradar.com, úvodný obrázok (Youtube – The Verge)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close