ŠPEKULÁCIESpravodajstvoZariadenia

Pozeráme sa na smartfón budúcnosti? Samsung si dal patentovať smartfón s plným zahnutým displejom na prednej strane

Jeden z posledných patentov spoločnosti Samsung, ktorý bol zverejnený WIPOm (World Intellectual Property Office) spravil na internete celkom slušný rozruch. Dôvodom je, že Samsung v rámci patentu navrhol zariadenie, ktoré je plne pokryté z prednej strany displejom, ktorý je po bokoch zahnutý.

Prinesie Samsung prvý skutočne bezrámčekový smartfón? Éru smartfónov s „miznúcimi“ rámčekmi odštartovala spoločnosť Xiaomi so zariadeniami Mi. Následne ďalší čínski giganti, OPPO (so zariadením Find X) a Vivo (NEX) dotiahli bezrámčekové smartfóny takmer v dokonalosť. Avšak stále nedosiahli 100% pomer displeja ku prednej strane. Najnovší patent spoločnosti Samsung by mohol všetko zmeniť.

Zdroj: Gizmochina.com

Ako môžete vidieť tak patent spoločnosti Samsung kompletne odstraňuje všetky rámčeky okolo displeja. Slabo kvalitatívne spracovaný obrázok, ktorý nájdeme v patente ďalej odhaľuje aj to, že hrany zariadenia obsahujú dotykové prvky. Patent preto vytvára viacero otázok komfortnosti využívania zariadenia a zároveň naznačuje budúce smerovanie vývoja zariadení jedným z najväčších technologických gigantov.

Zdroj: Gizmochina.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close