SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Čo by ste povedali na smart zrkadlo s umelou inteligenciou?

Vývoj AI asistentov sa v poslednej dobe posúva čoraz viac vpred a pomaly sa dostáva do každého zariadenia v našich domovoch. Či už je to Cortana, Alexa, Siri či Google Assitant. Firmy medzi sebou bojujú a snažia sa, aby tá najlepšia AI vyšla práve z ich dielne.

Teraz prichádza na trh ďalšia novinka s názvom Duo – nie však video-chatová aplikácia spoločnosti Google, úplne iný Duo. Je to inteligentné zrkadlo založené na AI s 27 palcovou multidotykovou obrazovkou a vstavanými aplikáciami vo vlastnom App Store. Je pripojiteľné k inteligentným zariadeniam, podporuje rozpoznanie tvárí, a rozpoznávanie prirodzeného jazyka. Kúpiť si ho môžete už teraz, hoci predpokladaný dátum expedície je až v októbri.

Pôsobivý zoznam funkcií

Tím ľudí stojaci za Duo, ktorý sa momentálne skladá z dvoch pracovníkov, sľubuje natívne aplikácie vrátane novinovej a hudobnej, ktorá používa Spotify API. Celé to beží na vlastnej Duo platforme HomeOS, ktorá by mala integrovať osvetlenie a reguláciu teploty u vás doma. Sľubujú tiež samostatný app store, kde môžu vývojári tvoriť aplikácie špeciálne pre inteligentné zrkadlo, spolu s hlasovými aplikáciami pre Instagram, YouTube, Giphy, a mnoho ďalších.

Zrkadlo má veľmi pôsobivý zoznam funkcií – vlastný úplne nový OS, vyhradený app store, originálny hlas pre AI asistenta, hry, streamovanie videa a ďalšie vychytávky. Ak sa dá spoločnosti naozaj dôverovať, bol by to skutočne zaujímavý produkt, ktorý by určite spríjemnil rannú rutinu.

Zdroj: bgr.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
AI Duo inteligentne zrkadlo smart zrkadlo Umelá inteligencia
Close
Close