APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Služba Play Stadia je dostupná zadarmo. Pomocou zmeny VPN si môžete zahrať prémiové hry aj zo Slovenska

Služba Play Stadia, prostredníctvom ktorej si môžete zahrať prémiové hry, je aktuálne dostupná zadarmo. Pozrite sa, ako si ju aktivujete.

Spoločnosť Google na prelome včerajšieho a dnešného dňa prekvapila v pozitívnom slova zmysle širokú verejnosť. Bezodplatne sprístupnila službu Play Stadia Pro. Dostupná bude zadarmo po dobu najbližších dvoch mesiacov. Má to však jeden háčik.

Hlavným dôvodom, prečo sa  spoločnosť rozhodla sprístupniť túto služby zadarmo, je aktuálne situácia, ktorej musí čeliť v podstate celý svet.

„Čelíme niektorým z najnáročnejších období, ktoré máme v našej poslednej pamäti. Udržiavanie spoločenskej vzdialenosti je nevyhnutné, ale zostať doma dlhý čas môže byť ťažké a ľudia sa môžu cítiť izolovane, “ píše sa na stránkach spoločnosti Google.

Potrebujete sa prihlásiť z podporovanej krajiny

Služba Play Stadia je dostupná naprieč 14 krajinami, medzi ktorými bohužiaľ Slovensko chýba, ale aj to sa dá vyriešiť pomocou VPN služby. Stiahnite si rozšírenie nižšie do svojho prehliadača (Chrome alebo Microsoft Edge) a nastavte si VPN na jednu z podporovaných krajín (napr. Francúzskou). Odporúčame Vám nastaviť si krajinu, ktorá je k nám najbližšie. Po pripojení sa do služby, Vám môže vyhodiť služba chybu, že máte slabé internetové pripojenie, vtedy je potrebné sa odpojiť a následne pripojiť na inú podporovanú krajinu (môže Vám to zabrať pár minút, kým budete skúšať vhodné a pojazdné VPN)

Hoxx VPN Proxy
Hoxx VPN Proxy
Developer: hoxx.com
Price: Free

Celý proces aktivácie služby je veľmi jednoduchý, ktorý sme otestovali na vlastnej koži. Stačí si otvoriť stránku stadia.google.com a kliknúť na sekciu Try now (vyskúšať teraz).

Google Stadia_zadarmo
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne treba prejsť registračným procesom. Ku koncu je potrebné vložiť číslo kreditnej karty. Následne Vám Google automaticky stiahne necelé 1€ z účtu a platbu následne stornuje.

Stadia Pro_karta
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne sa stačí prihlásiť do služby prostredníctvom stránky stadia.google.com, kde budete mať na výber viacero hier, ktoré budete môcť hrať prostredníctvom Vášho internetového prehliadača. Najlepšie na tom je, že si prostredníctvom tejto cesty si môžete zahrať skutočne zaujímavé a výkonné hry, a to bez ohľadu na to, ako výkonný máte počítač. V rámci ponuky nájdete hry ako Destiny 2: The Collection, Grid, SteamWorld Dig 2 a ďalšie.

Google Stadia_zadarmo (1)
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň Vám dávame do pozornosti odkaz, v rámci ktorého môžete predplatné zrušiť (musíte byť prihlásený v účte, aby sa Vám otvorila stránka, ktorú môžete vidieť nižšie, kde nájdete možnosť zrušenia predplatného).  Dôvod prečo Vám  ju dávame do pozornosti je , že od 9. júna si bude Google účtovať za túto službu 9,99USD.

Google Stadia_zrusenie predplatneho
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, zrušiť predplatné môžete hneď po registrácii bez toho, aby ste stratili prístup k hrám.

Via thurrott.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close