APLIKÁCIE A HRYNávodySpravodajstvo

Služba Google Stadia je dostupná už aj na Slovensku. Čo to vlastne je a kto z nej bude najviac profitovať?

Takto si môžete zahrať tie najnovšie hry aj na staršom počítači

V priebehu uplynulého víkendu obehla viacero médií správa, že služba Android Auto bola oficiálne sprístupnená v našom regióne. Zároveň treba dodať, že táto správa zatienila viacero služieb spoločnosti, ktoré boli uvoľnené pre širší počet ľudí. Google sprístupnil nie jednu, ale hneď niekoľko služieb pre viacero regiónov vrátane toho nášho. Jednou z ďalších služieb, ktorá bola oficiálne uvoľnenou aj na Slovensku, je aj Google Stadia.

Spoločnosť to oznámila prostredníctvom  svojho blogu.

„Teraz môžu milióny ďalších ľudí hrať hry v službe Stadia, ktorá bude k dispozícii v ôsmich nových európskych krajinách. Ak ste v Rakúsku, Česku, Maďarsku, Poľsku, Portugalsku, Rumunsku, na Slovensku alebo vo Švajčiarsku, môžete sa jednoducho zaregistrovať na Stadia.com. Prístup do služby Stadia sa vo všetkých týchto krajinách zavedie v priebehu nasledujúcich 24 hodín…“

Čo to je služba Stadia?

Služba Stadia je herná platforma vyvinutá spoločnosťou Google ponúkajúca stovky nových hier. Na to, aby ste ju mohli využívať, nepotrebujete však najnovší počítač, postačí vám k tomu aj staršie zariadenie. Ak sa pýtate, ako je to možné, tak odpoveď je jednouchou – ide o cloudovú službu. V praxi to znamená, že hry bežia na externom zariadení a vy prostredníctvom internetového pripojenia si ich môžete zahrať. Ako už asi tušíte, tak služba vyžaduje kvalitné internetové pripojenie.

Ako si službu môžete aktivovať?

Hneď v úvode treba povedať, že služba je spoplatnenou sumou 9,99€/mesiac. Na druhej strane ju môžete vyskúšať po obmedzený čas zadarmo. Nižšie sme si pre vás pripravili krátky návod, ako na to.

Otvorte si stránku Stadia.com a zvoľte možnosť Vyskúšať.

Google Stadia_ako vytvorit ucet_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Po zvolení možnosti Vyskúšať budete presmerovaný na stránku s účtom Gmail, prostredníctvom ktorej sa je potrebné prihlásiť do služby. Následne sa vám otvorí stránka, ako môžete vidieť nižšie.

Google Stadia proces registracie_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Potom je potrebné preklikať sa ďalšími krokmi – výber avataru, vytvorenie si prezývky, odsúhlasenie podmienok používania služby a podobne, až kým neuvidíte okno nižšie.

Google Stadia_navod vytvorenie uctu_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne po zvolení voľby „Začať skúšobné obdobie“, budete vyzvaný, aby ste zadali platobné údaje z  vašej karty. Ako môžete vidieť nižšie, tak platiť za prvý mesiac služby nebudete nič.  Potom, ako vyplníte údaje a vykonáte platbu (0€), tak budete mať prístup ku stovkám hrám, ktoré si budete môcť zahrať.

Takto si vypnete predplatné

Zároveň vám dávame do pozornosti možnosť, ako si môžete zrušiť predplatné služby. Je to vcelku jednoduché. Kliknite na ikonu vášho avataru a potom na možnosť „Nastavenia Stadie“. V ďalšom kroku kliknite na možnosť Nákupy a odbery, kde budete mať k dispozícii možnosť zrušenia predplatného.

Páčil sa vám článok? Podporte ho zdieľaním na sociálnych sieťach.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close