HuaweiSpravodajstvo

Slovenský Huawei prezrádza, ako to bude reálne vyzerať s aktualizáciami zariadení po strate platnosti licencií

Pre používateľov smartfónov Huawei sa v podstate nič zásadne nezmení

Niekoľko dní dozadu sme Vám priniesli informácie o tom, že sa blíži termín, kedy vyprší platnosť dočasných licencií pre Huawei zo strany americkej vlády, ktoré umožňovali takmer plnohodnotnú spoluprácu so spoločnosťou Google. V priebehu dnešného rána sme Vám priniesli článok, v  ktorom sme písali o dopadoch strate licencie pre telefóny Huawei, s ktorými sa budú používatelia smartfónov stretávať. Medzičasom sa nám podarilo získať oficiálne vyjadrenie priamo od slovenskej pobočky Huawei, ktorá prezradila, reálne dopady na používateľov telefónov spoločnosti.

Budú smartfóny Huawei v budúcnosti schopné získať aktualizácie systému a bezpečnostné updaty?

Dobrou správou je, že z pohľadu používateľov sa toho moc nezmení. Aktualizácie systému budú aj naďalej dostupnými. Spoločnosť nám poslala na túto otázku konkrétne odpoveď:

„Áno. Spoločnosť Huawei bude naďalej poskytovať aktualizácie systému a bezpečnostné opravy. Naši zákazníci budú naďalej dostávať aktualizácie softvéru a služby vďaka silnej open source komunite a vlastným pokročilým možnostiam výskumu a vývoja. Vďaka našim dlhoročným skúsenostiam v oblasti distribúcie technológií, komunikácií, bezpečnosti a ochrany súkromia sme na zvládnutie takejto situácie dobre pripravení“ , hovorí Thomas Liu, country manager Huawei pre Slovensko.

Budú aplikácie od Googlu a ďalšie aplikácie stiahnuté z obchodu Play naďalej dostávať aktualizácie?

V článku z dnešného rána sme špekulovali o tom, že aplikácie z GSM nebudú pravdepodobne už aktualizovanými. Našťastie sa tento náš scenár nenaplní. Huawei prezrádza, že všetky aplikácie budú aj naďalej aktualizovanými ako doteraz.

„V prípade telefónov s predinštalovaným obchodom Google Play budú všetky aplikácie stiahnuté z Google Play, rovnako ako aplikácie od Googlu, naďalej dostávať aktualizácie. Pokiaľ ide o HMS telefóny od Huawei, ktoré neobsahujú Google Play a ďalšie aplikácie od Google, je možné nové aplikácie sťahovať, inštalovať a spravovať ich aktualizácie prostredníctvom predinštalovaného obchodu Huawei AppGallery.“  hovorí Thomas Liu.

Spoločnosť Huawei ďalej doplňuje, že všetky telefóny, ktoré boli dodané so službami Google Mobile Services, tak budú mať aj naďalej prístup do obchodu Play, za ktorým stojí spoločnosť Google. Thomas Liu konkrétne hovorí:

„Všetky zariadenia Huawei, ktoré sú dodávané s predinštalovaným obchodom Google Play, môžu naďalej sťahovať a aktualizovať aplikácie prostredníctvom tohto obchodu.“

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close