Pracovné ponuky
APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Slovenské a české aplikácie: Mathman – matematika hravou formou. Vysvetlí, zabaví a aj naučí

Mathman je aplikácia pre Android smartfóny od českého vývojára, ktorý matematiku učí o niečo zábavnejšou formou.

Niekto si s matikou rozumie, ako by sa s ňou narodil, a niekto jej nepríde na chuť po celý život. Mathman je aplikácia, ktorú ocení hlavne druhá skupina ľudí. Ide totiž o aplikáciu, ktorá Vás „neunudí“ dlhou a nezáživnou prednáškou, ale naučí Vás matematiku o niečo zábavnejšou formou.

„Mathman vs monštrá“

Aplikácia ponúka okruhy učiva, ktoré sú rozdelené do viacerých tém, v rámci ktorých si používateľ môže vybrať okruh, v ktorom sa chce zlepšiť. Aktuálne aplikácia ponúka témy Aritmetika, Algebraické výrazy, Rovnice a Komplexné čísla. Tie sú po tom rozdelené do viacerých sekcií. Následne Vás jednotlivými sekciami budú sprevádzať rôzne monštrá, napríklad Darth Aritmetikus, Algebrutus a ďalší. Ide o celkom zaujímavé  spestrenie, ktoré Vám spríjemní proces učenia.

Mathman_temy_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Sekcie sú následne rozdelené do 3 hlavných  kategórií. Teória (Nauč sa), Precvič a Bojuj. Sekcia Nauč sa obsahuje teóriu, ktorá sa Vám postupne odkrýva, krok za krokom. Za spomenutie určite stojí, že v rámci teórie autori aplikácie neponúkajú len poučky, ale ju v jednotlivých častiach prekladajú aj do „ľudskej reči“. Inými slovami, teória obsahuje aj zrozumiteľné vysvetlenia, ktorým pochopí každý.

Následne ďalšia sekcia Precvič obsahuje príklady z praxe, kde buď vyberáte z možností, alebo reálne niečo počítate. V rámci nej tak môžete otestovať teóriu, ktorú ste si mohli predtým naštudovať.

Neskôr si môžete Vaše nadobudnuté skúsenosti zmerať s Vašim učiteľom, ktorého môžete vyzvať do „súboja“. To či uspejete, je však už iba čisto na Vás. Mimochodom, v každej jednej sekcii sa stretnete s iným monštorm a zároveň odpovedaním získavate body, vďaka ktorým Vám rastie hodnosť. Ide v skutku o veľmi príjemné spestrenie, ktoré robí celý proces učenia zaujímavejší.

Aplikácia je dostupná zadarmo prostredníctvom obchodu Google Play. Nájdete ju na odkaze nižšie.

Mathman - matematika testy a teorie
Mathman - matematika testy a teorie
Developer: MathLearner
Price: To be announced

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Android Aplikácie Matematika Užitočné aplikácie vzdelavanie

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close