ANDROIDHuaweiSpravodajstvo

Slováci hlásia Android 10 v kombinácii s EMUI 10 pre ďalší populárny smartfón od Huaweiu

Android 10 v kombinácii s EMUI 10 pre zariadenie P20 a P20 Pro hlásia už aj používateľa zo Slovenska

Približne 2 týždne dozadu sa objavili prvé správy, že spoločnosť Huawei začala distribuovať aktualizáciu pre smartfóny P20 a P20 Pro s Androidom 10 spolu s nadstavbou EMUI 10. Dostupnosť hlási používatelia vo vybraných regiónoch Európe, medzi ktorými však Slovensko chýbalo. To sa teraz mení.

Dostupnosť aktualizácie začali hlásiť aj Slováci

V priebehu dnešného dňa nám viacerí z Vás ohlásili, že hoci smartfón im neponúkal aktualizáciu automaticky, tak prostredníctvom Huawei HiCare sa im ju podarilo dohľadať. Ako môžete vidieť nižšie, tak aktualizácia nesie kódové označenie 10.0.0.161 a veľká je 4,51GB.

Huawei P20 Pro je vlajkový smartfón, ktorý bol predstavený v marci 2018. Ponúka 6,1“ OLED displej s rozlíšením 2240 x 1080 bodov. Predstavený bol s operačným systémom Android 8.1 (Oreo) v kombinácii s nadstavbou EMUI 9.1, ktorý bol neskôr aktualizovaný na Android 9 (Pie). Zariadenie okrem iného je vybavené procesorom Kirin 970, ktorý je doplnený o 6GB/8GB RAM v kombinácii so 64GB/128GB/256GB úložným priestorom typu UFS 2.1. Zariadenie zároveň disponuje trojicou fotoaparátov.

Smartfón P20 ponúka o niečo menší displej typu IPS LCD, 2 kamery, 4GB/6GB RAM a 64GB/128GB úložného priestoru.

Za poskytnuté screenshoty o dostupnosti aktualizácie chceme poďakovať Dominikovi B. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky