Pracovné ponuky
ANDROIDSpravodajstvo

Viete kde ste boli takto rok dozadu? Nie? Google Vám to povie. Pozrite sa aké dáta v súvislosti s Vašim pohybom uchováva

Súkromie je čoraz viac omieľanejšou témou, pričom ak by ste sa opýtali svojich blízkych či známych či si dávajú na neho pozor, tak by Vám s veľkou pravdepodobnosťou odpovedali, že áno. Opak je však pravdou, v mnohých prípadoch ani netušíme ako a kto nás sleduje. Skvelým príkladom je náš smartfón, ktorý je dokonalým nástrojom na sledovanie.

Google sleduje každý náš krok

Spoločnosť Google na zaznamenávania našej polohy využíva viacero aplikácií vstavaných aplikácií v našich smartfónov, vrátane senzorov, ktoré dokonca dokážu určiť či kráčate, veziete sa autom alebo mestskou hromadnou dopravou. Na to, aby ste zistili aké dáta o Vás Google v súvislosti s Vaším pohybom zaznamenáva nemusíte byť žiaden programátor a ani skúsenejší používateľ, tieto všetky dáta máte dostupné vo Vašom profile (čo je aj fér od Google, že to netají). Na tomto odkaze (pozn. redakcie: musíte byť zároveň prihlásený vo svojom G-mail účte) si môžete pozrieť Vašu históriu pohybu.

Casova OS Google
Zdroj: vlastný

Čerešničkou na torte je, že si môžete rozkliknúť konkrétny deň. Následne Vám vyskočí podrobný rozpis Vášho pohybu, vrátane informácie ako ste sa presúvali, pričom musíme povedať, že Google sa podarilo s veľkou presnosťou určiť ako sme sa pohybovali (pešo, autom, a pod.).

Casova OS Google konkretny den
Zdroj: vlastný

 

Ak by ste chceli obmedziť sledovanie Vašej polohy tak môžete tak spraviť v Nastaveniach profilu. Konkrétne v položke „Spravovať históriu polohy“.

Zdroj: vlastný, úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Google Sledovanie polohy

Martin Borko

Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk, ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webové stránky na Slovensku.
Close
Close