SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Najnovší patent Facebooku by mal byť schopný predpovedať kam sa chystáme ísť

Facebook v budúcnosti nebudete možno vedieť len kde ste boli alebo kde sa práve nachádzate, ale aj to kam smerujete.

Spoločnosť Facebook si podala nový patent „Offline Trajectories“, ktorý opisuje technológiu schopnú predikovať kam sa chystáte ísť na základe údajov o polohe, ktoré o vás predtým zaznamenala.

Predstavte si, že pravidelne chodíte do posilňovne každý pondelok a v piatok a následne idete do obchodu nakúpiť si potraviny. Spoločnosť Facebook tak bude schopná predpovedať vašu budúcu cestu na základe doterajších skúseností. Pýtate sa prečo je dobré? Jediný logický dôvod, ktorý nás napadá je lepšie cielenie reklamy.

Využívať bude dáta aj o iných používateľoch

Ďalším zaujímavým patentom, ktorý spoločnosť podala v spojitosti s predpovedaním našej polohy je „Location Prediction Using Wireless Signals on Online Social Networks“. Podľa jeho popisu táto technológia bude využívať nie len informácie o nás samotných, ale aj iných používateľov. Analyzovať bude silu signálu WiFi, Bluetooth, mobilných sietí či NFC signálov, na základe ktorých bude profilovať používateľov. Vo výsledku si môžete pod tým napríklad predstaviť, že ak sa nájde dostatok používateľov vo vašom veku s podobným správaním a profilom, ktorí chodia často po kine do kaviarne tak aj Vám sa zobrazí reklama, aby ste ju navštívili po tom ako si pozriete film v kine.

Či sa dostane táto technológie do praxe môžeme dnes len odhadovať. Jediné čo vieme na základe doteraz známych informácií povedať je, že aspoň vidíme myslenie technologických spoločností ako rozmýšľajú – získať o nás čo najväčšie množstvo informácií.

Tip pre vás  Rusko si dokonalo vystrelilo z Elona Muska. Do vesmíru poslalo staré "žiguli"

Zdroj:  engadget.com, úvodný obrázok: pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close