SpravodajstvoXiaomi

Sladké reči? Xiaomi presvedčia, že rozhodnutie o odstránení nabíjacieho adaptéra neprišlo zo dňa na deň

Lei Jun hovorí, že rozhodnutie o odstránení adaptéra z balenia smartfónu nevzniklo zo dňa na deň. Rovnako hovorí, že nechceli kopírovať Apple

Spoločnosť Apple ešte v októbri minulého roka predstavila nové smartfóny z produktovej rady iPhone 12. Okrem toho, že išlo o technologicky nabité zariadenia, tak spoločnosť ich začala predávať bez nabíjacieho adaptéra v balení. Za týmto krokom malo stať to, že Apple chcel byť „viac eko“ a šetriť životné prostredie. Argumentoval tým, že dnes už má každý z nás nie jednu, ale hneď niekoľko nabíjačiek v domácnosti. Veľká časť ľudí sa však domnieva, že spoločnosť chcela len ušetriť náklady, resp. zarobiť ešte na dodatočných predajoch adaptéra.

Applu sa ušla vlna posmeškov zo strany konkurencie

Samozrejme, tento krok zo strany Apple nezostal nepovšimnutý. Mnoho výrobcov vrátane takých gigantov, ako Samsung, OnePlus, či Xiaomi, keď sa naskytla príležitosť, tak si do Apple „kopli“. 

Spoločnosť Xiaomi prostredníctvom sociálnych sietí nielen hovorila, že u nich tento krok nehrozí, ale aj publikovala viacero zábavných statusov. Jedným z nich bol aj status, v ktorom slávnostne rozbaľovala nabíjačku.

Xiaomi predstavilo Mi 11 bez adaptéra

Xiaomi neskôr prezradilo, že spraví rovnaký krok, ktorý spoločnosti Apple vyčítala. Stalo sa tak len niekoľko dní pred uvedením smartfónu Mi 11. Druhým dychom treba dodať, aby sme Xiaomi nekrivdili, že spoločnosť predstavila dva rovnaké modely – jeden s, a druhý bez adaptéra. Na používateľoch malo zostať, ktorý si vyberú. Xiaomi, tak ako Apple, použilo úplne rovnaký argument – ochrana životného prostredia. Len pre zaujímavosť, Xiaomi k 1. januáru predalo 350-tisíc kusov zariadenia Mi 11, pričom „len“ 20-tisíc z nich bolo z edície „Green“, teda bez nabíjacieho adaptéra.

Portál Gizmochina najnovšie upozorňuje na vyjadrenia generálneho riaditeľa Xiaomi, Lei Juna, ktorý v živom vysielaný prezradil, že krok, v ktorí sa rozhodli, nebol o tom „odkopírovať Apple“.

Jun ďalej zobral zodpovednosť za tento krok na seba a povedal, že to bola jeho myšlienka. Ďalej prezradil, že táto myšlienka nevznikla zo dňa na deň, ale koketoval s ňou už v roku 2015, teda 5 rokov dozadu.

Čo si o tejto téme myslíte vy? Je to podľa vás správna cesta, alebo nie?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close