SpravodajstvoWindowsWindows 10 Mobile

Skype ukončuje podporu pre Windows Phone 8

Microsoft dnes ohlásil viacero noviniek, čo sa týka Skype. Okrem toho, že ukončí aktívny vývoj aplikácie na Windows Phone 8, sme sa taktiež dozvedeli, že prejde z takzvaného peer-to-peer na cloudovú infraštruktúru. To znamená, že Skype bude lepšie dostupný na viacerých zariadeniach súčasne.

Microsoft tento krok odôvodnil tým, že je moderná doba a cloudové služby sú službami budúcnosti. Toto je len a len dobrá správa, keďže dostupnosť Skype bude lepšia pre všetkých, hlavne čo sa týka vašich dát. V tomto ohľade Microsoft veľmi dobre chápeme, keďže trend je taký, že všetci sa posúvajú ku cloudu, čo si určite všimol aj Microsoft, ktorému práve vďaka rozvoju jeho cloudových služieb narástli minuloročné tržby o vyše 2%.

Skype končí na Windows Phone 8

Skype bude zároveň naďalej podporovať Windows 7, 8, XP a Vistu, akurát sa ukončí support pre Windows Phone 8, ktorý už pomaly, ale iste vymiera. Je pochopiteľné, že Microsoft sa bude časom ale stále viac a viac sústreďovať na Windows 10.

Microsoft sa taktiež vyjadril k chybám, ktoré ste si mohli všimnúť – napríklad, že sa zle synchronizovali správy, alebo sa zobrazovali až o hodnú chvíľu neskôr. Toto mohlo byť spôsobené práve migráciou na cloudové služby.

Microsoft teraz venuje mnoho energie práve Skypu, keďže sme mohli aj nedávno vidieť prvú verziu UWP Skype aplikácie na Windows 10 Mobile. Spolu s rozmachom Windows 10 môžeme očakávať len a len ďalšie novinky a vylepšený komfort pre užívateľov.

zdroj: windowscentral.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close