Windows

Skype je možné používať po novom aj bez dodatočného softwaru priamo z prehliadača

Chceme uľahčiť každému pripojenie s k Skype-u. Je to jednoduchá myšlienka, a to že chceme spraviť Skype dostupný na virtuálnej obrazovke, z Windowsu, Mac počítačov, Windows telefónov, Android, iPhone a iPad zariadení a dokonca aj na Xboxe. Vieme, že ľudia sa nezaujímajú o to, cez ktoré zariadenia sa chcete rozprávať, ale chcú Skype.

Tak týmito slovami Microsoft predstavuje celkom unikátnu novinku v podobe webového klienta Skype, ktorý je možné využívať vďaka technológii ORTC bez potreby inštalácie dodatočného softwaru. Samozrejme Microsoft túto technológiu najprv implementoval do svojho prehliadača Microsoft Edge v Prieview verzii, avšak ako ďalej dodáva, plánuje ju rozšíriť aj pre internetový prehliadač Google Chrome a FireFox.

Bez podpory v súčasnosti ostávajú pokročilejšie funkcionality ako volanie na pevné či mobilné linky, zdieľanie obrazovky a ďalšie.

V prípade ak sa o danú tému zaujímate viac tak si o nej môžete prečítať dodatočné informácie na oficiálnom blogu Microsoftu, ktorý nájdete tu.

Čo hovoríte na takúto novinku, pozdáva sa vám?

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close