Spravodajstvo

Vieme, ake zariadenia so Skylake procesormi budú podporovať aj Windows 7 a 8

Minulý týždeň Microsoft šokoval použivateľov tým, že budé podporovať Windows 7 a Windows 8 pre nové Skylake procesory iba do 17. júla 2017. V praxi to znamená to, že po 17. júli 2017 už váš operačný systém nedostane žiadne oficiálne aktualizácie.

Ako uviedol viceprezident Microsoftu Terry Meyerson, ak si už aj teraz kúpite nové procesory od Intelu „Kaby Lake“, od Qualcommu „8996“ alebo od AMD „Bristol Ridge“, tak už teraz budete potrebovať na ich rozbehanie Windows 10, keďže nebudú už od ich vydania podporovať nižšie rady Windowsov. Všetky ostatné Skylake procesory by mali dostávať podporu až do spomenutého 17. júla 2017.

Ak používate počítače Dell, Lenovo alebo HP s novým Skylake procesorom, tak nižšie uvádzame zostavy, ktoré budú oficiálne podporované Microsoftom iba do 17. júla 2017.

Zariadenia so Skylake procesormi, u ktorých bude Windows 7 a 8 podporovaný iba do 17. júla 2017:

Dell: https://www.dell.com/support/article/sk/sk/skbsd1/SLN300777?c=sk&l=sk&s=bsd&cs=skbsdt1

HP: https://www8.hp.com/us/en/ad/windows-10/win7supporteddevices.html

Lenovo: https://support.lenovo.com/sk/sk/documents/HT116956

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close