TECHNOLÓGIE

Skúsenosti s Windows 10 pre mobily po mesiaci používania

Zdravím všetkých čitateľov. V dnešnom článku sa s vami chcem podeliť o moje prvé skúsenosti s Windows 10 Technical Preview pre mobily. Som vlastníkom Lumie 1320 a keďže som sa prvého vypustenia Technical Preview nedočkal, na to druhé, ktoré vyšlo minulý mesiac som sa veľmi tešil. Bohužiaľ, pri spustení na mňa vybehla hláška o chybe SIM karty, tak som hneď hľadal riešenia a spojazdnil som to. Prvý dojem som mal dobrý, ale už po pár minutých používania som nachádzal samé chyby a nedostatky. Aplikácie mi začali padať, niektoré nefungovali korektne a mal som problémy aj s Live tiles .

Myslím si, že celé je to také ešte nezjednotené, najmä čo sa týka umiestenia ovládacích prvkov, ako je menu a podobne, keďže v jednej vstavanej aplikácii je menu v type hamburger a v druhej naopak dole, ako sme boli zvyknutí. Chápem že táto verzia nie je určená pre každodenné používanie a Microsoft programom Windows Insider chce takto získavať spätnú väzbu od používateľov a myslím si, že ešte majú čo robiť pracovníci v Redmonde, aby koncom leta priniesli operačný systém, ktorý sa stane vážnou konkurenciou pre Andriod a iOS .

Po skúšobnej dobe sa vraciam naspäť k WP 8.1 pomocou Lumia Software Recovery Tool a budem očakávať, ako si Microsoft poradí s pripomienkami, ktoré užívatelia nahlasujú v Programe Windows Feedback .

Ak chcete tento nový systém vyskúšať , nainštalujte si ho radšej na iné zariadene ako svoje primárne, ušetrite si pritom svoje nervy :).

Ako sa už šuškalo na Twiteri a iných fórach, verzia pre mobily príde až po predstavení finálnej verzia Windows 10 pre PC. Ale myslím si, že radšej neskôr a verzia bez bugov ako potom zakaždým vydávať  záplaty .

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Close
Close