ANDROIDZariadenia

HUAWEI Honor X2 | 8-jadrový phablet s výkonnom na rozdávanie

Ako prvé, čo vám udrie do očí, ked začnete vybalovať tento telefón z krabice je jeho veľkosť. Tento 7-palcový telefón je veľký ako bežný tablet, preto ho kľudne môžeme volať aj phablet. V poslednej dobe ale môžeme vidieť nárast popularity veľkých displejov, príkladom môžu byť obľúbené Apple iPhone 6 Plus, Samsung Galaxy Note 4, Google Nexus 6 a mnohé iné. HUAWEI Honor X2 GEM-703L 4G spája to najlepšie z klasického telefónu a tabletu.

huawei x2 1

Okrem toho, že vás hneď ohromí z krabice obrovský displej, tak ďalej nájdete v krabici spolu s telefónom microUSB kábel a nabíjačku.

Displej

7-palcová IPS LCD obrazovka tohto phabletu má rozlíšenie 1920×1200 s hustotou pixelou 323ppi – čo predstavuje dostatočný detail. Pozorovacie uhly sú kvalitné približne do 90 stupňov, potom už pri ďalšom nahínaní je možné pozorovať mierne skreslenie obrazu. Samozrejme, počítajte s tým, že na ovládanie bude vždy praktickejšie používať dve ruky kvôli veľkosti displeja.

Výkon

Huawei X2 ponúka to najlepšie od výrobcu – 8-jadrový procesor Kirin 930 so 64 bitmi spolu s 3GB RAM a grafickým čipom Mali-T628. Počas používania sme nezaznamenali žiadne zasekávanie a X2jka fungovala naozaj špičkovo. Pri hraní náročnejších hier sme si občasne akurát všimli mierne a chvíľkové klesanie fps. Huawei X232GB vnútorného úložiska s možnosťou rozšírenia microSD kartou.

huawei x2 3

Nižšie si môžete pozrieť výkonové porovnanie s konkurenciou

huawei x2 4

Video a audio

Keď už sme skúšali Huawei P8, tak sme boli veľmi pozitívne prekvapení kvalitou foťáku, a preto sme už Huaweiu v tomto ohľade zvyknutí na kvalitu. Huawei X2zadnú kameru s 13MPx a jedným LED bleskom a prednú kameru s 5MPx. Fotiť môžete či už panorámu alebo s filtrami.

Nižšie si taktiež môžete pozrieť benchmark zvuku X2jky oproti konkurencii. S reprákmi to jednoznačne vyhráva nad Nexusom 6 alebo iPadom mini 3.

huawei x2 5

Baterka

Huawei X2 má oproti konkurencii naozaj obrovskú výdrž baterky s kapacitou 5000mAh. Bez ďalšieho opisu si radšej pozrite porovnanie nižšie

huawei x2 6

Verdikt

Huawei Honor X2 GEM-703L 4G je úžasné zariadenie, ak potrebujete veľkosť tabletu a zároveň funkcionalitu telefónu. Najväčšími výhodami tohto phabletu sú jednoznačne veľkokapacitná batéria a kvalitný foťák.

Ak vás Huawei X2 zaujal, tak ho môžete na everbuying.net zohnať momentálne za 287 eur.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close