AutáSpravodajstvo

Skupina Fiat Chrysler Automobiles a Peugeot S.A uzatvárajú „manželstvo“. Budú 4. najväčším výrobcom áut na svete

Skupina bude fungovať pod značkou Stellantis

Fiat Chrysler Automobiles (FCA) a Peugeot S.A. sa chystajú uzavrieť „manželstvo“. Podľa najnovších informácií, ktoré priniesol portál globenewswire.com na základe publikovanej tlačovej správy, spoločnosti plánujú fungovať pod koncernovou značkou Stellantis.

„Rozjasnená hviezda“

Korene názvu spoločnosti hľadajte v latinskom slovese „stello“, čo znamená „rozjasniť hviezdami“, je inšpirovaný týmto novým a ambicióznym zosúladením vypovedaných automobilových značiek a silných firemných kultúr, ktoré spolu vytvárajú jedného z nových lídrov v nadchádzajúcej ére mobility,  píše sa v oficiálnej tlačovej správe.

Pomery v tomto vzťahu budú 50-50 a dohoda by mala nabrať oficiálny raz koncom tohto roka. Konkrétne 18. decembra. Predpokladá sa, že fúzia by mohla byť dokončená začiatkom nasledujúceho roka. Samotnú fúziu totiž musia najprv schváliť antimonopolné úrady. Zároveň treba dodať, že bude podmienená aj rozhodnutím akcionárov jednotlivých spoločností. V tomto prípade pôjde však už skôr len o formalitu.

FCA je globálny výrobca automobilov, ktorý pokrýva výrobu vozidiel od návrhu dizajnu, cez vývoj, až po samotný predaj. Zlučuje značky Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Dodge, Fiat, Fiat Professional, Jeep®, Lancia, Ram a Maserati.

Skupina PSAje rovnako celosvetovým lídrom, ktorý zlučuje 5 automobiliek. Konkrétne Peugeot, Citroën, DS, Opel a Vauxhall.

Čo sa týka log jednotlivých značiek automobilov, ktoré po fúzii budú patriť do koncernu, tak tie zostanú bez zmeny.

Očakáva sa, že Stellantis bude 4. najväčším producentom automobilov na svete.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky