NávodySpravodajstvoXiaomi

Skrytá funkcia MIUI: Pozrite sa, ako môžete snímku obrazovky vo vašom Xiaomi obaliť rámčekom smartfónu

Pozrite sa, ako môžete zachytenú snímku obrazovky vo vašom Xiaomi smartfóne obaliť rámčekom vášho zariadenia. Je to veľmi jednoduché!

Nadstavba Xiaomi patrí medzi používateľmi k populárnejším nadstavbám výrobcov smartfónov. Dôvodom sú široké možnosti prispôsobenia rozhrania, ale aj extra funkcie. Napríklad, včera sme vás upozorňovali na bezplatnú tému, ktorá dokáže prekopať nielen vzhľad vášho rozhrania smartfónu, ale najmä uzamknutú obrazovku smartfónu, ktorá nielenže vyzerá modernejšie, ale ponúka viac informácií z aplikácií vrátane skratiek, prostredníctvom ktorých sa môžete prekliknúť do niekoľko pár aplikácií.

Robte snímky obrazovky ako profesionál

Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu a dobre schovanú funkciu. Ide konkrétne o možnosť vytvorenia snímok obrazovky, ktoré môžete ešte pred uložením, resp. ich neskorším zdieľaním, vložiť do rámu vášho smartfónu. Poďme sa pozrieť, ako na to.

Potom, ako štandardným spôsobom spravíte snímku obrazovku, tak ako sa vám zobrazí v pravom hornom rohu náhľad zachytenej snímky, tak kliknite na ňu ešte predtým, ako zmizne. Následne, sa vám zobrazí ponuka, ako môžete vidieť nižšie na druhej snímke obrazovky.

Ako môžete v ponuke vyššie vidieť, tak MIUI ponúka viacero ďalších možností, ako upraviť snímku obrazovku ešte pred jej uložením, prípadne ďalšie možnosti, ako môžete s ňou pracovať. Napríklad, môžete vložiť text, rôzne symboly, zdieľať snímku ďalej, alebo vložiť orámovanie obrazovky. Poslednú spomínanú možnosť nájdete vo vrchnej časti obrazovky. Potom, ako zvolíte „Pridať orámovanie zariadenia“, tak dôjde k stiahnutiu rámiku vášho smartfónu, ktorý následne obalí zachytenú snímku. Potom už len stačí uložiť orámovanú snímku obrazovku. Následne ju nájdete v galérii vášho zariadenia.

Ak sa pýtate, či je možné pridať k snímke obrazovky rámček telefónu neskôr, tak vás budeme musieť sklamať. Aktuálne túto možnosť MIUI nadstavba pri neskoršej editácii fotografií, neponúka.

V každom prípade však veríme, že funkcia vyššie vás oslovila, a že ju do budúcnosti budete využívať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close