Návody

Skoncujte s otravnými telefonátmi pomocou vstavanej funkcie filter hovorov + SMS

Ak aj Vás otravujú neustále telefonáty z prieskumných spoločností, či rôzne ankety alebo obchodné ponuky, máme pre Vás tip, ako s nimi skoncovať. Microsoft do svojho mobilného operačného systému zakomponoval užitočnú funkciu pod názvom filter hovorov + SMS.

Pomocou tejto skvelej funkcie môžete jednoducho zablokovať ľubovoľné čísla. Zo zoznamu prichádzajúcich hovorov vyberieme číslo, ktoré chceme zablokovať, podržíme na ňom prst, a z kontextovej ponuky vyberieme položku „blokovať číslo„. Číslo sa nám následne pridá medzi blokované.

Funkciu nájdeme cez Menu ➡ Nastavenia ➡ Doplnky ➡ Filter hovorov + SMS

V nastaveniach môžete zapnúť alebo vypnúť celú funkciu. Po kliknutí na „blokované čísla“ vidíte zoznam zablokovaných čísel, a pomocou vyvolania kontextovej ponuky môžete zo zoznamu čísla aj odstrániť v prípade, ak si želáte skončiť s ich blokovaním. Nižšie nájdete počítadlo zablokovaných hovorov a SMS správ. Tieto položky si môžete jednotlivo nastaviť na domovskú obrazovku ako živé dlaždice.

Po otvorení položky „pokročilé“ dostanete možnosť nastaviť blokovanie skrytých čísel, možnosť pripnúť na domovskú obrazovku živú dlaždicu zobrazujúcu počet blokovaných hovorov a SMS správ spoločne, a možnosť dostávať upozornenia o blokovaných hovoroch a SMS správach.

V redakcií sa nám táto funkcia nesmierne osvedčila, a môžeme ju len odporúčať.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Chceš sa stať redaktorom aj ty? Ak ťa bavia témy technológií a vedy, tak si možno tým správnym kandidátom, aby si sa stal redaktorom nášho portálu. Napíš nám krátku ukážku textu ako píšeš a pošli ju na [email protected] My sa ti ozveme späť
Close
Close