TECHNOLÓGIEWindows

Skončí doba fyzických SIM kariet? Microsoft predstavil prvú aplikáciu určenú pre eSIM v systéme Windows 10

Microsoft očividne verí v budúcnosť „Always Connected PC“ zariadení. Najnovšie uverejnil v rámci Microsoft obchodu prvú aplikáciu určenú pre eSIM, ktorá umožňuje používateľom Windows 10 zariadení nastaviť si plán pre cellular dáta.

„Aplikácia Mobile Plans  v systéme Windows 10 vám pomôže nastaviť a spravovať mobilný dátový plán s podporovaným mobilným operátorom, takže môžete v počítači používať vstavanú kartu SIM (eSIM).

Aplikácia Mobile Plans umožňuje rýchlo pripojiť vaše zariadenie Windows k mobilným operátorom po celom svete.“

Sú klasické SIM karty len prežitkom?

Nato, aby ste túto funkcionalitu však mohli využívať tak ju musia podporovať aj samotní operátori. Tých je však aktuálne extrémne málo. Zoznam podporovaných operátorov je: KDDI (Japonsko), Swisscom (Švajčiarsko)  a Tele2 (Švédsko).

Oficiálny popis aplikácie je:

„Aplikácia Mobilné plány vám pomôže jednoducho sa pripojiť na internet na PC s Windowsom 10, a to na viacerých miestach. Zaregistrujte si dátový balík a pripojte sa prostredníctvom mobilných operátorov vo svojej oblasti. Budete potrebovať podporovanú SIM kartu.“

Microsoft zároveň očakáva, že zoznam podporovaných operátorov sa bude rýchlo rozšírovať.

Mobile Plans
Mobile Plans
Developer: ‪Microsoft Corporation‬
Price: Free

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: Pixabay.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close
Pracovné ponuky