TECHWindows 10

Skončí doba fyzických SIM kariet? Microsoft predstavil prvú aplikáciu určenú pre eSIM v systéme Windows 10

Microsoft očividne verí v budúcnosť „Always Connected PC“ zariadení. Najnovšie uverejnil v rámci Microsoft obchodu prvú aplikáciu určenú pre eSIM, ktorá umožňuje používateľom Windows 10 zariadení nastaviť si plán pre cellular dáta.

„Aplikácia Mobile Plans  v systéme Windows 10 vám pomôže nastaviť a spravovať mobilný dátový plán s podporovaným mobilným operátorom, takže môžete v počítači používať vstavanú kartu SIM (eSIM).

Aplikácia Mobile Plans umožňuje rýchlo pripojiť vaše zariadenie Windows k mobilným operátorom po celom svete.“

Sú klasické SIM karty len prežitkom?

Nato, aby ste túto funkcionalitu však mohli využívať tak ju musia podporovať aj samotní operátori. Tých je však aktuálne extrémne málo. Zoznam podporovaných operátorov je: KDDI (Japonsko), Swisscom (Švajčiarsko)  a Tele2 (Švédsko).

Oficiálny popis aplikácie je:

„Aplikácia Mobilné plány vám pomôže jednoducho sa pripojiť na internet na PC s Windowsom 10, a to na viacerých miestach. Zaregistrujte si dátový balík a pripojte sa prostredníctvom mobilných operátorov vo svojej oblasti. Budete potrebovať podporovanú SIM kartu.“

Microsoft zároveň očakáva, že zoznam podporovaných operátorov sa bude rýchlo rozšírovať.

Mobile Plans
Mobile Plans
Developer: Microsoft Corporation
Price: Free

Zdroj: Microsoft, úvodný obrázok: Pixabay.com

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.

Pridaj komentár

Close
Close