ANDROIDSpravodajstvo

Google zablokoval v minulom roku 700,000 škodlivých aplikácií v obchode Play

Podľa najnovšieho reportu priamo od spoločnosti Google sa podarilo zablokovať o  70% viac škodlivých aplikácií a hier ako tomu bolo v minulom roku. Po preklopení percent do čísel to znamená, že Google zablokoval 700,000 aplikácií.

„V roku 2017 sme odobrali viac ako 700 000 aplikácií, ktoré porušovali pravidlá služby Google Play obchodu čo je o 70% viac ako v roku 2016. Nielenže sme odstránili viac škodlivých aplikácií, ale dokázali sme ich identifikovať skôr. V skutočnosti bolo identifikovaných a odmietnutých 99% aplikácií s obsahom v rozpore s našou politikou skôr než ich mohol niekto nainštalovať. To bolo možné prostredníctvom výrazných zlepšení v našej schopnosti odhaliť nevhodný obsah alebo škodlivý softvér – prostredníctvom nových modelov a techník strojového učenia.“, píše sa na stránkach spoločnosti Google.

Google sa pochválil aj novým algoritmom

Google sa v rámci reportu ďalej chváli aj tým, že sa im podarilo vyvinúť nový model detekcie, ktorý do budúcnosti sťaží developerom aplikácií s nevhodným obsahom ich nahratie do obchodu. Celkovo takto bolo doteraz postihnutých okolo 100,000 vývojárov.

Medzi škodlivé aplikácie, ktoré sú odstraňované z obchodu patria:

  • Odkopírované aplikácie.
  • Aplikácie s nevhodným obsahom.
  • Potencionálne škodlivé aplikácie.

Mnoho expertov tvrdí, že tieto aplikácie môžu pomôcť potencionálnym útočníkom dostať sa k citlivým údajom vo vašom smartfóne. Mimochodom, obchod Google Play aktuálne má okolo 2,6 milióna aktívnych aplikácií.

Zdroj: Google report, úvodný obrázok: vlastný

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close