AutáSpravodajstvo

ŠKODA OCTAVIA SPORTLINE prichádza na slovenský trh. Čo ponúka a koľko stojí?

Modelový rad OCTAVIA sa v rámci svojej štvrtej generácie vôbec po prvý raz rozrástol o verziu SPORTLINE.

Škoda Octavia v súčasnosti patrí medzi jeden z najpopulárnejších modelov českého výrobcu áut. 4. generácie po prvýkrát ponúkla verziu Sportline, ktorá sa približuje k prevedeniu RS.

ŠKODA OCTAVIA SPORTLINE je už dostupná na Slovensku

Škoda najnovšie oznamuje, že nová Octava Sportline so dostáva na slovenský trh. Cena automobilu vo verzii liftback začína na 25 720€, v prípade verzie Combi, cena automobilu začína na úrovni 26 510€. 

Škoda v rámci publikovanej tlačovej správy hovorí, že od zvyšku Octavií sa model Sportline odlišuje čiernymi prvkami, ktoré sú pre model Sportline naprieč portfóliom automobilov spoločnosti  typickými.

„Špecifický predný spojler, typický rámček prednej masky a nápis na dverách batožinového priestoru sú vyhotovené v čiernej lesklej farbe. Predné blatníky zdobí plaketka SPORTLINE. Karosárska verzia liftback navyše na piatych dverách nesie aj čierny lesklý spojler. Na zadnom difúzore, opäť v čiernej lesklej farbe, sa nachádza chrómovaná lišta.“ píše Škoda v publikovanej správe.

Automobilka ďalej dodáva, že Octavia Sportline je štandardne vybavená 17“ čiernymi leštenými kolesami Pulsar Aero z ľahkej zliatiny, v prípade motorizácie 2.0 TDI 147 kW sú štandardom 18-palcové disky Vega Aero.

Automobil sa od svojich súrodencov ďalej odlišuje aj interiérom, ktorý vyčnieva, hovorí spoločnosť.

„Jeho súčasťou je látkový poťah prístrojovej dosky a dekoračná lišta Piano Black. Športové sedadlá majú integrované hlavové opierky a čalúnenie priedušnou látkou THERMOFLUX. Multifunkčný športový trojramenný vyhrievaný volant nesie plaketku SPORTLINE a na prahu predných dverí je nápis OCTAVIA.“

Nová Octavia Sportline sa ďalej môže pochváliť aj zníženým prevedením podvozku o 15mm s výnimkou variantu iV. Škoda ďalej dodáva, že automobil je dostupný vo viacerých variantoch, z ktorých si vyberie každý. Konkrétne hovorí, že výkonové spektrum siaha od 85 kW (115 k) po 150 kW (204 k). Motor 1,5 TSI s výkonom 110 kW (150 k) je možné na želanie objednať so sedemstupňovou prevodovkou DSG a mild-hybridným ústrojenstvom, motory 2,0 TSI s výkonom 140 kW (190 k) a 2,0 TDI s výkonom 110 kW (150 k) a 2,0 TDI s výkonom 147 kW (200 k) sú dostupné s pohonom všetkých kolies. Model OCTAVIA SPORTLINE je možné získať aj vo verzii iV s motorom 1,4 TSI so systémovým výkonom 150 kW (204 kW) a v kombinácii so 6-stupňovou automatickou prevodovkou DSG.

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close