SpravodajstvoTECHNOLÓGIEZariadenia

Huawei potvrdzuje, že pracuje na skladateľnom smartfóne s podporou 5G technológie

Skladateľné smartfóny sa bezprostredne blížia. Na poli inovátorov, ktorí by chceli priniesť skladateľný smartfón medzi prvými nájdeme viacero spoločností. Napríklad Samsung, Lenovo, Microsoft a ďalších. Jedným z „najčerstvejších“ adeptov, ktorý majú reálnu šancu priniesť skladateľný smartfón na trh je aj spoločnosť Huawei.

CEO Huaweiu Richard Yu počas predstavenia smartfónov Mate 20 a Mate 20 Pro potvrdil pre magazín Digital Trend, že ich spoločnosť plánuje priniesť v budúcom roku skladateľný smartfón s podporou 5G technológie.

„…Pracujeme na skladateľnom smartfóne. Skladateľnom 5G telefóne.“

Podľa oficiálnych vyjadrení a známych informácií, ktoré kolujú internetom by tak spoločnosť Huawei mohla byť prvým výrobcom skladateľných smartfónov, ktorý prinesie podporu 5G technológie.

Prvým výrobcom, ktorý prinesie skladateľný smartfón bude pravdepodobne Samsung

Posledné týždne nás zahlcujú informácie týkajúce sa skladateľného smartfónu z kuchyne kórejskej spoločnosti Samsung. Na verejnosť sa okrem vyjadrení samotného CEO spoločnosti dostalo aj viacero patentov, ktoré odkrývali viac informácií týkajúcich sa hlavne časti displeja v bode jeho zlomu.

Špekuluje sa, že smartfón by mal byť oficiálne predstavený 7. novembra počas Samsung developer konferencie.

Zdroj: via TheVerge, úvodný obrázok: cnbc.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Tip pre vás  S týmto logom bude spoločnosť Huawei pravdepodobne propagovať 5G technológiu

Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close