ŠPEKULÁCIEZariadenia

Skladací smartfón od spoločnosti Huawei by mohol niesť niektorý z názov MATE F, FLEX, FLEXI alebo Fold. Podarí sa mu uspieť v konkurenčnom boji?

Nie je pochýb o tom, že spoločnosť Huawei aktívne pracuje na skladacom smartfóne. Potvrdil to aj samotný CEO spoločnosti koncom októbra. O smartfóne však toho mnoho nevieme. Teda okrem toho, že by mal disponovať ohýbateľným displejom a podporou 5G technológie. Tiež sa šepká, že veľkosť displeja v zloženom stave bude 5“ a v rozloženej polohe 8“.

Najnovšie správy hovoria, že smartfón by mal vychádzať z rady zariadení Mate a mal by mať jeden z nasledovných prívlastkov: F, Flex, Flexi alebo Fold. S informáciami prišiel zahraničný portál Gizmochina.com

Podarí sa uspieť spoločnosti Huawei v konkurenčnom boji?

Konkurencia nikdy nespí. Dlho sa šepkalo, že svoj skladateľný smartfón predstaví spoločnosť Microsoft ako prvá, ale nestalo sa tak a to aj napriek tomu, že sa v pravidelných intervaloch objavovali nové a nové patenty.

Prvou spoločnosťou, ktorá oficiálne predstavila skladateľný smartfón je nie až tak známa spoločnosť Royole. Pár dní na to spoločnosť Samsung ukázala svetu svoj skladateľný smartfón. Moc o ňom však nepovedala. Na internete sa zároveň objavili aj ďalšie funkčné koncepty obdobných zariadení. Napríklad od spoločnosti Lenovo. Inými slovami, budúci rok bude v oblasti skladateľných smartfónov veľmi zaujímavý a sami sme zvedaví či tieto zariadenia oslovia koncových používateľov ako aj to kto bude lídrom.

Zdroj: via Gizmochina.com


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close