Zariadenia

Skladací smartfón od Samsungu bude predstavený už tento rok

Dočkali sme sa konečne novej éry mobilných zariadení? Spoločnosť Samsung podľa najnovších informácií úspešne vyvinula skladací smartfón a svetu ho chce predstaviť ešte tento rok. Deň D by mal prísť na developerskej konferencii spoločnosti Samsung, ktorá sa uskutoční v novembri tohto roku. Na predstavenie skladacieho smartfónu nenápadne poukázal CEO Samsungu DJ Koh v rozhovore pre CNBC.

Samsung na ňom pracuje už niekoľko rokov

Spoločnosť Samsung na vývoji skladacieho smartfónu pracovala niekoľko rokov. Po prvýkrát začala so špeciálnymi OLED obrazovkami pracovať ešte v roku 2012. V tom období údajne Samsung pracoval na smartfóne s dvomi obrazovkami, no výsledné zariadenie zrejme nedopadlo podľa predstáv, keďže sme ho nikdy v reálnej podobe nevideli. Druhým pokusom do “neznáma” bol koncept smartfónu s jednou ohybnou obrazovkou, s ktorým sa spoločnosť pochválila v roku 2014. Koncept smartfónu so skladacím displejom v tej dobe doslova ohúril celý internet, no odvtedy sme o ňom nič viac nepočuli. Za relevantné informácie môžeme považovať iba špekulácie, ktoré sa na internet začali vyplavovať začiatkom minulého roka. Odvtedy sa na internete často objavujú informácie o nových plánoch, konceptoch alebo patentoch spoločnosti, ktoré nám aspoň čiastočne objasnili spôsob, akým sa chce spoločnosť Samsung uberať.

Výherca technologických pretekov

Ako sme už spomínali vyššie, o skladacích smartfónoch, či už s dvomi alebo jednou skladacou obrazovkou, sa hovorí už niekoľko rokov. Do technologických pretekov sa za toto obdobie pustilo hneď niekoľko spoločností a technologických gigantov, medzi ktorých môžeme určite zaradiť Samsung, Huawei alebo Microsoft. Dlhšiu dobu sa taktiež povrávalo o tom, že ktorá z trojice spoločností sa stane “víťazom súťaže”. Do pretekov sa ale v poslednom období pustilo aj viacero iných, menej známych spoločností, napríklad ako spoločnosť ZTE. Tá svojho adepta na technologickú “revolúciu” predstavila, no svojim dizajnom a prevedením určite takmer nikoho nenadchla. Svet totižto čaká na ozajstný skladací smartfón s jedným displejom, ktorý by svojou mobilitou a funkciami ponúkol všetky vymoženosti dnešného smartfónu no zároveň funkcionalitu malého prenosného počítača. Na základe najnovších informácií ale môžeme takmer s istotou povedať, že technologické preteky nakoniec vyhrá známy juhokórejský výrobca, teda aspoň v prípade, že svetu ukáže to, čo od neho očakávame.

Zdroj: theverge.com, úvodný obrázok (Youtube – Samsung)

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close
Pracovné ponuky