Huawei

Skladací Huawei Mate X sa objavil na oficiálnych stránkach spoločnosti. Do predaja sa dostane už v lete

Čínska spoločnosť Huawei začiatkom tohto roka predstavila svoj historicky prvý skladací smartfón s označením Huawei Mate X, ktorý má primárne konkurovať juhokórejskému Samsungu Galaxy Fold. Špeciálna novinka od čínskeho giganta je taktiež prvým komerčným 5G smartfónom od výrobcu.

Na pultoch predajní už čoskoro

Počas samotného predstavenia svojej novinky nám predstavitelia spoločnosti Huawei prezradili technické špecifikácie smartfónu, no jeho cena a dátum dostupnosti zostal v dočasnom utajení. Huawei počas predstavenia iba naznačil, že smartfón sa na pulty predajní dostane zhruba v polovici tohto kalendárneho roku. Spoločnosť Huawei ale po niekoľkých mesiacoch konečne obohatila svoje stránky promujúce skladaciu novinku, kde sa najnovšie nachádza aj dátum dostupnosti. Ten je aktuálne určený na jún. Samozrejme, v našich končinách sa smartfónu zrejme nedočkáme a prednosť dostanú hlavne krajiny, v ktorých je už aspoň čiastočne zavedené 5G pripojenie.

Cenu v našich končinách stále nepoznáme

Bohužiaľ, spoločnosť Huawei si cenu zariadenia stále ešte čiastočne necháva pre seba. I keď na oficiálnom predstavení odznela cena 2299 eur, zatiaľ netušíme, či sa jedná o jednotnú cenu v celej Európe a koľko bude stáť smartfón na iných svetových trhoch. Je dosť možné, že smartfón bude v našich končinách o čosi drahší. Taktiež treba spomenúť, že smartfón od spoločnosti Huawei je výrazne drahší ako konkurent z Južnej Kórey.

Chceš sa o skladacom smartfóne od spoločnosti Huawei dozvedieť niečo viac? Všetky potrebné informácie nájdeš na našich stránkach.

Zdroj: gizmochina.com, úvodný obrázok (Huawei)

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close