Pracovné ponuky
HuaweiSpravodajstvo

Skladací Huawei Mate X bol oficiálne uvedený do predaja. Zatiaľ však iba v domovskej Číne

Skladačka z výrobne Huawei tak konečne oficiálne odštartovala novú kategóriu zariadení

Po niekoľkomesačnom čakaní sme sa konečne dočkali! Prvý skladací smartfón z výrobne čínskeho giganta, spoločnosti Huawei, sa dostáva oficiálne do predaja. Unikátny smartfón odštartoval svoju púť na domácom čínskom trhu len včera.

Jeho cena bola oficiálne odhalená

Najzaujímavejšou informáciou počas spustenia komerčného predaja bola jednoznačne cena pre čínsky trh, ktorá sa nakoniec vyšplhala na 16999 CNY, čo je v prepočte zhruba 2160 eur. Cena pre európsky trh žiaľ oficiálne stanovená nebola a tak sa musíme spoliehať na to, že spoločnosť Huawei nakoniec dodrží slovo zo samotného predstavenia, kedy predstavitelia Huawei informovali, že zariadenie bude v Európe začínať na hranici 2299 eur. Treba si však uvedomiť, že sa jedná o pomerne malý cenový rozdiel a tak nie je vôbec vylúčené, že Huawei nakoniec pristúpi ku navýšeniu cenovky v našich končinách.

O dostupnosti zatiaľ reč nebola

Ako už zaznelo, predaj skladačky bol v Číne oficiálne spustený, no do rúk používateľov sa dostane až zhruba v polovici novembra. Bohužiaľ, o dostupnosti skladačky v našich končinách spoločnosť Huawei neinformovala a tak nám zostáva len dúfať, že to čínsky gigant stihne aspoň do konca tohto roka.

Povráva sa už o nástupcovi

Ihneď po oficiálnom spustení predaja sa na internete začali objavovať aj informácie o nástupcovi skladacieho smartfónu Huawei Mate X, ktorý bude niesť označenie Huawei Mate Xs. Aktualizované zariadenie však bude vybavené úplne novým procesorom Kirin 990, ktorý bude štandardne vybavený zabudovaným 5G modemom. Pre budúce zariadenie to bude znamenať nie len vyšší výkon, ale aj čiastočne lepšiu výdrž batérie. Nový skladací smartfón Mate Xs bude údajne predstavený už v marci budúceho roka. 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Close
Close