SpravodajstvoTECHNOLÓGIE

Skenery odtlačkov prstov v displeji by si mohli už čoskoro nájsť cestu aj do lacnejších zariadení

Skenery odtlačkov prstov v displeji sú technologickou novinkou, ktorá sa začala objavovať v telefónoch na prelome tohto roka. Medzi prvými výrobcami, ktorí túto technológiu priniesli do svojich zariadení patria spoločnosti ako Vivo, Xiaomi, Samsung, Huawei a ďalší. Samozrejme, všetci výrobcovia, s výnimkou Xiaomi, túto technológiu zaviedli len v high-end zariadeniach.

Dôvodov, prečo sa táto technológia nedostala v úvodnej fáze aj do lacnejších zariadení je viacero. Nie tak dávno, CEO spoločnosti Redmi vysvetlil najväčšiu prekážku. Problém je použitie LCD panelu, pri ktorom je chybovosť príliš vysoká. Inými slovami, na využitie tohto spôsobu sú vhodné len OLED displeje.

Dočkali sme sa prelomu vo vývoji LCD panelov

Nato, aby bol displej schopný rozpoznať odtlačok prstov, tak je potrebné za pomoci kamery zaznamenať prepustenie svetla, čo je možné len za využitia OLED displeja. LCD panel totiž nie je schopný prenášať svetlo. Vyzerá to tak, že spoločnosti Fortsense sa podarilo tento problém vyriešiť. Ohlásili, že sa im totiž podarilo úspešne vytvoriť LCD displej so snímačom odtlačkov prstov, ktorého úspešnosť je porovnateľná s klasickým snímačom.

Výskumný a vývojový tím R&S tvrdí, že revidoval a vylepšil schému optickej cesty odtlačkov prstov prostredníctvom nepretržitej modifikácie a vylepšenia panela podsvietenia LCD. To vyriešilo efekt zobrazenia, zobrazovací efekt odtlačkov prstov a ďalšie súvisiace problémy. Ďalej sa zdá, že spoločnosť prijala prístup založený na algoritme. Využíva algoritmus hĺbkového učenia neurónovej siete pre optimalizáciu a rýchle rozpoznanie odtlačkov prstov na LCD paneli.

Zdroj: Gizmochina.com, VoSveteIt.sk

 

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený


Tagy

Martin Borko

Technológie sú mojou vášňou, o ktorej nie len hovorím, ale aj píšem už nejaký ten piatok. Som zakladateľom portálu Vosveteit.sk (predtým Windowscentrum.sk), ktorý dnes patrí medzi väčšie technologické webstránky s dosahom viac ako 6000 unikátnych čitateľov denne.
Close
Close