Spravodajstvo

Škandál! Google vraj umožňuje čítať naše emaily v službe Gmail tretím stranám!

Zahraničný denník The Wall Street Journal uverejnil zaujímavý článok o tom, ako spoločnosť Google údajne umožňuje svojim partnerským spoločnostiam čítať naše správy v službe Gmail, vďaka čomu môžu partneri ponúknuť lepšie produkty a služby. Zatiaľ čo niektoré spoločnosti, vedia z našich mailov údajne získať kľúčové slová a frázy, niektorí partneri môžu čítať celé naše správy.

Naše maily vraj čítajú len partneri Gmailu, ktorí si potom prispôsobujú relevantný obsah

Denník ďalej informuje, že spoločnosť Google sľúbila už pred rokom, že prestane čítať obsah emailovyćh správ svojich používateľov. Podľa aktuálne situácie sa zdá, že opak je pravdou a internetový mág predsa sľub nemusel dodržať. Aktuálne patrí služba Gmail k najviac populárnym na svete. Celkovo ju využíva až okolo 1,4 miliardy používateľov po celom svete a jedná sa jeden z pevných pilierov z portfólia Googlu.

Zdroj: androidauthority.com, úvodný obrázok androidauthority.com

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Redakcia

Windowscentrum.sk je veľmi zaujímavý internetový magazín, ktorý sa focusuje na Windows, Android, iOS, Apple a ďalšie zaujímavé témy. Píšeme taktiež o moderných technológiách, gadgetoch či autách.
Close
Close