BezpečnosťSpravodajstvo

Signal testuje mobilné platby. Platby cez platformu majú byť súkromnými a nikto neuvidí komu platíte a za čo

Signal začal testovať mobilné platby. Využívať chce digitálnu menu MOB.

Súkromie a ochrana osobných údajov je pre používateľov čoraz dôležitejšiu témou obzvlášť potom, ako sa postupne dozvedáme, ako je s našimi dátami zaobchádzané. Za spomenutie stojí napríklad nedávna štúdia, ktorá odhalila, že viac ako polovica aplikácií zdieľa naše osobné údaje ďalej, alebo veľký únik dát zo sociálnej siete Facebook, kde sa dostalo do obehu viac ako 530-miliónov účtov používateľov vrátane ich osobných údajov.

V spojitosti s témou komunikačných platforiem, tému ochrany osobných údajov rozvíril WhatsApp, ktorý ohlásil zmeny v podmienkach používania služby. Vďaka tomu sa podarilo raketovo vyrásť konkurenčnej platforme Signal, ktorá aktuálne láme rekordy.

Signal testuje nový a skutočne súkromný spôsob platieb

V súvislosti so zbieraním dát, Signal vo svojom odbore patrí medzi najbezpečnejšie aplikácie. Vo svojej podstate s výnimkou mobilného čísla, nepristupuje ku žiadnym dátam, nespracováva ich, a ani nezdieľa. Ide tak vskutku o jednu z najviac bezpečných platforiem, čo sa týka dát, ktoré zdieľame s aplikáciou, či ďalšími tretími stranami.

Signal najnovšie prostredníctvom svojho blogu ohlásil, že hľadá testerov novej funkcie spojenej s online platbami, ktorá je v aplikácii dostupnou pod pojmom  „privacy-focused payments“. Ako už z názvu plynie, tak ide o funkciu ponúkajúcu mobilné platby so zameraním na súkromie. Funkcia ako taká je však stále vo vývoji.

Podľa dostupných správ, služba by mala využívať protokol MobileCoin, ktorý ponúka okrem iného digitálnu peňaženku vrátane kryptomeny volajúcej sa MOB. Podľa publikovaných správ, funkcia je aktuálne dostupnou v rámci britskej mutácie aplikácie, ale očakáva sa, že čoskoro bude dostupnou aj naprieč USA a neskôr pravdepodobne aj v ďalších regiónoch sveta. Funkcia je aktuálne prítomnou v Beta verzii aplikácie. Okrem iného táto funkcia ponúka možnosť sledovania histórie a zostatku prostriedkov na účte.

Signal platby_zostatok na ucte a historia
Zdroj: Signal

“Aplikácia Signal Payments uľahčuje prepojenie peňaženky MobileCoin so spoločnosťou Signal, takže môžete začať posielať prostriedky priateľom a rodine, prijímať od nich prostriedky, sledovať svoj zostatok a kontrolovať históriu transakcií pomocou jednoduchého rozhrania. Našim cieľom je, ako vždy, aby ste vaše údaje mali radšej vo svojich, ako v našich rukách. Dizajn MobileCoinu znamená, že Signal nemá prístup k vášmu zostatku, úplnej histórii transakcií ani k finančným prostriedkom. Svoje prostriedky môžete tiež kedykoľvek previesť, ak chcete prejsť na inú aplikáciu alebo službu.”

Prihláste sa do odberu tých najnovších informácií a správ z portálu VoSveteIt.sk

Odoslaním e-mailu dávate súhlas s podmienkami ochrany súkromia. Nezabudnite odber potvrdiť ešte v e-maile, ktorý Vám bude doručený

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy

Martin Borko

Technológie ma fascinujú už niekoľko rokov a to hlavne spotrebná elektronika, ktorá nám dokáže častokrát zjednodušiť každodenné fungovanie. Zároveň však nepohrdnem ani futuristickými technológiami a víziami, o ktorých rád aj píšem.
Close
Close